Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy mit akart ez a félőrült öregember?

Figyelt kérdés

Következő a szitu: egy olyan gyerek vagyok, aki imád erdőket járni, érdekli a környezete, megnézek minden csapást, hogy hova vezet, belenézek minden barlangba. 18 éves létemre ez lehet, hogy gyerekesnek tűnik, de én ilyen vagyok.

Egy külvárosi helyen lakunk. Mellettünk van egy hegy. Nemrég jártam arra, van egy utca, ami a hegy gerincével párhuzamosan fut és attól feljebb már csak maga a gerinc van. A gerincre pedig apró ösvények vezetnek. Az utca nagyon kihalt, földút, szinte erdő. Na mármost mondta egy ismerősöm, hogy azon ösvények mentén vannak nagyon régi házak romjai, amiket már visszafoglalt az erdő és régi pincék. Én erre kíváncsi voltam, ezért ma elmentem. Benn jártam jó mélyen az erdőben, voltak ott felfele vezető kőlépcsők, ezer éve elhagyott romházak, kerítések maradványai -látszik, hogy valamikor rendesen kialakított telkecskék voltak, de az erdő már teljesen bekebelezte őket. Azt mindig is tudtam, hogy van egy-két csöves az erdőben, de soha nem volt eddig bajom velük és nem is félek tőlük. Elvégre nincs joguk ott lenni, majd pont én féljek tőlük?


A lényeg az, hogy láttam ott egy háznak a hátsó oldalát. Azt hiszem, ez egy lakott ház, aminek azonban nincs hátsó kerítése, az erdőben végződik, vagyis nem tudni, hol a telek vége. Láttam ott egy figurát, aki észrevehetett engem, ezért elslisszoltam.

Aztán bóklásztam fentebb azerdőben és ahogy mentem vissza az utcára az ösvényen, egyszer csak látok egy öregembert, aki fényképezett felém. Azt hittem, egy madarász és madarat fotóz. De aztán rájöttem, hogy direkt engem. Megkérdeztem, hogy ez most mi. Kérdezte, hogy mit csinálok. Mondtam, hogy erdőt járok (ezt miért nem hiszi el soha senki?). Erre elkezdett lóbálni a kezében valamit, ami leginkább egy félbevágott seprűnyélnek tűnt, mondván: "Kupánváglak, hogy kifekszel!". Kérdeztem, hogy miért, de faképnél hagyott. Még utánakiáltottam párszor, de ment elfele. Úgy tűnt, ő van megijedve. Nem akartam utána menni, mert van bennem annyi tisztelet, hogy ne kezdjek konfliktust egy ilyen öreggel, ki tudja, mi lesz belőle, de nagyon furcsa volt. Azt hittem, már elment, de aztán láttam, hogy kb. 30 méterről egy bokor takarásából harmadszor is lefényképez. Mondtam, hogy felőlem fényképezgethet, amennyiszer akar, csak azt nem értem, mire jó ez neki. A válasz: "Majd meglátja!"

Hát bevallom, baromira várom, hogy meglássam. Nekem ez magas. Az a fura az egészben, hogy érteném a viselkedését, ha csöves lenne, mert azoknak üldözési mániájuk van, hogy jön a tulaj és kilakoltatja őket - de ez az ember a legkevésbé sem tűnt csövesnek. Azt hittem az elején, valami vadőr. Hogy mást ne mondjak, csövesnek honnan a fenéből lenne fényképezője? A másik meg, hogy nem tűnt teljesen épelméjűnek, ahogy vágta a pofákat azzal a bottal, és semire se válaszolt, pedig vagy 10x kiabáltam neki. 5 perc alatt megmagyarázhattam volna, hogy mit csinálok.


Ti értitek ezt?


2011. máj. 15. 18:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

most jut eszembe, hogy azt mondta pontosan: "Úgy, kupánvágom, hogy kinyúlik!"


A képeket legfeljebb a Napiszaron tudnám elképzelni...

2011. máj. 15. 18:42
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy háborodott magányos öregember az erdő mélyén, aki sajátjának képzeli azt. Csak azt nem értem, hogy miért kellett ezt az történetet novella-hosszúsággal leírni, amikor 3 egyszerű mondatba is belefért volna(?)
2011. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Hallod, ha nem gond, elmondanád merre van ez? Mert én is szeretem az ilyen helyeket. :D
2011. máj. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
biztos SZELLEEEEEM:D Rigolyás vén bolond, engem is lefényképeztek egyszer minden ok nélkül az utcán... Az ő dolguk, hagyd rájuk:D
2011. máj. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ezer éve az erdőt járja,és minden új személy megjelenésére így reagálna.Egyedül bóklásztál az erdőben,ez nem a korosztályodra jellemző viselkedés,valószínűleg gyanút keltettél benne.Lehet,hogy korábban valakik vandálkodtak,loptak,balhéztak vagy hasonló a környéken,és azt hitte,benne vagy/te voltál.Szerintem azért fotózott le,hogy majd ő feljelent és rád bizonyít mindenféle gaztetteket:)
2011. máj. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Beszéltem egy idős bácsival, aki a barátom és műr ezer éve arrafelé lakik, ő mondta, hogy voltak arrafelé régebben betörések, és összefogott pár lakó... valószínűleg azt hitte, én is valami ilyesmi vagyok, mivel elég közel kerültem a házához.
2011. máj. 15. 20:01
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Na de ez hol van? :D
2011. máj. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Bocs, de nem szeretném elmondani. Amúgy meg miért érdekel ennyire? Röhögni akarsz egyet az öregen? Hidd el nekem, nem annyira vicces.
2011. máj. 15. 20:25
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

" nagyon régi házak romjai, amiket már visszafoglalt az erdő és régi pincék."


Engem ez érdekel, a csövesekkel nincsen bajom...

2011. máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
a kérdést elolvasva pontosan az a kérdés fogalmazódott meg bennem, mint az előzőben. merre van ez a hely? kíváncsi vagyok rá, szeretem az ilyen elhagyott területeket. - bár mikor egyedül járom az erdőt (én is gyakran szoktam csinálni), akkor általában kikerülöm őket, mert kicsit félek, de haverokkal néha megnézünk ilyen romos épületeket.
2011. máj. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!