Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » "Mikuláskor" hány évig szoktak...

"Mikuláskor" hány évig szoktak a gyerekek ajándékot kapni?

Figyelt kérdés
Azaz Szent Miklós ünnepén.Vagy olyan is van,hogy a felnőttek is megajándékozzák egymást?
2011. okt. 10. 16:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Én 23 vagyok, de még mindenkitől kapom mikulásra ajándékot (persze nem nagy dolgokat.csak amit ilyenkor szokás) Általában csoki vagy gyümölcs esetleg némi pénz vagy valami apróság. Annyi a különbség, mivel nem otthon élek, így nem a csizmámba találom reggelre.. :)


Bár én a pasimmal élek és mi is veszünk mindig egymásnak és az ő-én szüleitől is kapunk

2011. okt. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

én 18 vagyok, de idén már nem kérek, anyagi megfontolásból:)

nem szeretném ha erre is költenének, tudom h még jó ideig vinni fogom tőlük a pénzt, tanulás mellett nem tudnék annyit keresni h egyedül is eltartsam magam, de a tesóim fiatalok ők még tutira kapnak (7 és 10 évesek)

a barátnőm már pár éve nem kap semmit neki bátyja van, ezért gondolom h függ a családban lévő gyerekek átlagéletkorától, anyagi háttértől, ajándékozási kedvtől is :D

2011. okt. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Én imádom!!!

Akit tudok azt megajándékozom és hetekig készülök rá...nem nagy ajándékok csoki +apróság (gyertya ,valamikor a zsákot én varrom, házi üti meglepi hasonlók) engem ez hangol a karácsonyra...

2011. okt. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Mi ketten lakunk a férjemmel, és szokott jönni a Mikulás hozzánk. És a szüleinkhez is szoktuk küldeni őt, meg a nagypapámhoz is. És ha valaki éppen akkor nálunk van, ő is kap egy kisebb csomagot.
2011. okt. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Hát én már nem kapok max csokit:) Egy nagy mikulás csokit:)
2011. okt. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Én 34 vagyok, és még mindig adok és kapok.
2011. okt. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Én 20 vagyok és anyuék a mai napig telepakolják a csizmámat édességgel, meg esetenként virgáccsal is:P:D

Azt hiszem 18 éves voltam mikor egy nagy fenyőfás mikulásos zsákba kaptam egy csomó üvegfestéket/hozzá könyveket/meg rengeteg édességet:)

A két mamától is szoktam még kapni, imádják odaadni azt a sok mikuláscsokit:D

2011. okt. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
kapok még, pedig 26 vagyok... sőt anyumnak is csinálunk egy csomagot minden évben... =)
2011. okt. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
én 20 éves fejjel is még mindig a legnagyobb izgalommal várom a kis csizmámat :DD persze ez oda-vissza működik, én is meglepem anyukám, mamám :) mondjuk volt egy időszak amikor azt hitték hogy már gáz lenne venni egy 15 éves lánynak mikulás csokit stb.. hát ki is vertem a hisztit érte :D másnap pedig ott virított a kis csizma :D
2011. okt. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Nálunk ez családi hagyomány. 27vagyok húgom 21 a szüleink meg 55évesek, de más kicsi korunk óta, mi is megajándékozzuk őket, és persze viszont. Már jó pár éve ugyanazt adjuk egymásnak, tehát anyum pisztáciát kap (a barátom is betársult a mikulásozásba), én kesudiót, apum mogyorós csokit, tesóm, bármit amiben mazsola van, a barátom pedig minden evő. Kis mikuláscsomagokat állítunk össze, amiben sok minden édesség van, majd egyenként betesszük a cipőkbe, aztán elővesszük a karácsonyi csengőt, és csengetünk. Kirohanunk és behozzuk a csomagokat, és akkor kezdődik a legjobb rész, amikor egymás között kicseréljük a csokikat (egy mars, két Cerbonát ér például). Szeretném ha tovább élne ez a hagyomány.
2011. okt. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!