Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Sszerintetek minden magyar...

Sszerintetek minden magyar embernek szeretnie kell a magyar nótát? Mert én megvagyok nélküle, ez szerintetek nagyon nagy bűn?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 11:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az operettet sem kötelező szeretni, sőt az is megérthető, ha valaki nem rajong Petőfi és József A. verseiért.
2011. okt. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, különösen ha azokra a nótákra gondolsz, amit azért találtak ki száz-százötven éve, hogy a külföldieknek megmutassák, mi is az a "magyar" - persze az akkori igényekhez igazítva. Pont annyi közük van a valódi magyar népdalokhoz, mint az idei szépségversenyzőnk ruhájának ( [link] ) a magyar népviselethez. Pont ugyanannyira "kötelező", hogy tetsszen. (Nekem például egyik sem tetszik).
2011. okt. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne kötelező?

Nem attól vagyok magyar, hogy magyar nótát hallgatok, és pörge kalapban járok.

2011. okt. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Advocatus Diaboli ***** válasza:
95%
Szerintem sem kell. Én például Ady Endre verseit utálom, (volt irodalomtanárom most sírva fakadna ha ezt látná) de egyes költők,írók(kik úgyszintén magyarok) egyszerűen zseniálisak.
2011. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy nem. Mindössze nem kell csak amiatt utálni valakit, ha a fentebb felsoroltak valamelyikét (vagy valami mást) nem szereti.
2011. okt. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kötelező, simán lehet Braziliában is focit utáló embert találni.
2011. okt. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok, nagyon jól esett, megerősített abban, hogy semmiről sem tehetek. Mert reggel a párom úgy reagált, ahogy én sosem tettem volna semmiért, mikor mondtam, hogy én nem szeretem a magyar nótát, úgy válaszolt, hogy: "Akkor fulladj meg!" Meg nem is vagyok magyar.
2011. okt. 11. 13:33
 8/18 anonim ***** válasza:
31%
Kevés primitívebb dolgot tudok elképzelni, mint a magyar nóta, nem is értem, mit lehet azon szeretni.
2011. okt. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
Semmit nem KELL szeretni. A magyar nótát én is rühelltem sokáig, aztán ahogy öregedtem, elkezdett tetszeni, az a bú, és az részegszerű bánat, ami benne van. Az operettel még hadilábon állok.
2011. okt. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A magyar nótát nem kötelező szeretni a párod meglepődne ha tudná hogy a magyarok legnagyobb része nem szereti a magyar nótát! A másik: Ha így beszél veled a párod ,hogy fulladj meg, nem is vagy magyar? Miért vagytok még együtt? Elvileg ő "életed" párja neki kellene a legjobban szeretni. Talán neki nem rád van szüksége, hanem egy magyar nótát szerető nagy magyar tudatú tökéletes magyarra akinek még a ruházata is ősmagyar. Valószínű a párod ősi magyar ruhákban jár, hisz ha nem azt szereti akkor valószínű nem is magyar igazán :-P !! Ne haragudj, nem szeretném a párod bántani, de olyan butaságot mondott neked és annyira megalázó,hogy így beszél veled, hogy talán el kellene gondolkozni, miért is vagytok együtt!
2011. okt. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!