Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » 10 éves lányotokat összeházasí...

10 éves lányotokat összeházasítanátok 70 éves emberrel?

Figyelt kérdés
Pár éve láttam Fókusz című műsorban román cigányok villáit és hogy ők képesek össze adni tíz éves lányukat nyugdíjas vén fasztalan öregember mellé adta örök hűséget fogadva egyszer.nekem felháborít ez a talán hülye népszokásuk.Én sem várok hetven évig keresek kislányt persze engem másként ítélnének meg.Minden esetre nem normális szokás náluk na mert én magyar szemmel nézem
2011. okt. 17. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nem normális, büntetni kéne az ilyesmit
2011. okt. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

:-) úristen! Szegény lány! De hál'Isten a 70éves férje mellett, nem tart olyan sokáig az örök hűség.

Amúgy a kérdésedre válaszolva, semmi pénzért nem adnám hozzá a lányomat egy vén kecskéhez.

2011. okt. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Kultúra kérdése. Nyilván a mi értékrendünk szerint bizarr. (Nem mellesleg büntetendő a törvények mai állása szerint.)


Ettől még a fél Földön tizenkevés éves lányokat adnak "el" férjhez, mert ott ez alakult ki. (Lásd Afrika.)

2011. okt. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
A cigányok amúgy is rövid életűek, aki ott hetven éves, az mintha nálunk lenne kilencven. Tíz évet adok még neki, aztán a nőé a világ.
2011. okt. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem egyedi eset, a muszlimoknál is gyakori. Csak ott még rosszabbul jár a kislány: nem 70 éveshez adják, aki már járni sem bír, hanem 40-50 éveshez, aki napjában többször megerőszakolja.


Pl.

[link]

2011. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5%

Természetesen nem.

De attól még nem ítélem el mások szokásait. Úgy érzem, hogy nincs jogom hozzá.

Ki mit szeret. A lényeg, hogy ne kényszerből történjen. Ha mindenki jó így, akkor csinálják. Az ő dolguk.

2011. okt. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
*mindenkinek
2011. okt. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, függetlenül attól, hogy milyen kultúra. Az a kultúra, ahol egy éretlen gyereket képesek hozzáadni akár középkorú emberhez, akár idősebbhez, az nem érdemel semmilyen tiszteletet. Egy 10 éves lány még nem több egy védtelen gyereknél, akinek inkább a társaival kéne játszania.


Aki szerint ez normális csak azért, mert "más kultúra", az beteg ember.

2011. okt. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem meg az a beteg ember, aki szerint csak az ő kultúrája és véleménye lehet normális, senki másé.

De hát ugye mindenkinek lehet saját véleménye, az enyém meg az, hogy toleráljunk másokat, így rád sem mondok inkább semmit. :)

2011. okt. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Utolso!

"Szerintem meg az a beteg ember, aki szerint csak az ő kultúrája és véleménye lehet normális, toleráljunk másokat"

Szep igy leirva, de ne a mi orszagunkba, a mi kulturalt eletunkbe, es legfokebb ne az artatlan kislanyokat hasznaljak. Van gyereked? Hogy nezned ha tiedevel csinalnak ezt? Vagy eladnad, mert ez a kultura? Ne legyunk mar ilyen hulyek!

2011. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!