Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » 10 éves lányotokat összeházasí...

10 éves lányotokat összeházasítanátok 70 éves emberrel?

Figyelt kérdés
Pár éve láttam Fókusz című műsorban román cigányok villáit és hogy ők képesek össze adni tíz éves lányukat nyugdíjas vén fasztalan öregember mellé adta örök hűséget fogadva egyszer.nekem felháborít ez a talán hülye népszokásuk.Én sem várok hetven évig keresek kislányt persze engem másként ítélnének meg.Minden esetre nem normális szokás náluk na mert én magyar szemmel nézem
2011. okt. 17. 10:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
55%

Nyilván NEM adnám oda a gyerekemet, hiszen itt élek és nem Afrikában. De ha Afrikában növök fel, engem is férjhez adnak tizenévesen, és ha túlélek, akkor az én lányomat is férjhez adnánk tizenévesen. Ez van. Természetesen jelenlegi eszemmel, helyzetemmel, én is visszataszítónak tartanám ezt.


Nem azt mondtam, hogy ezt kéne követni, hogy ez az ideális, vagy hogy az adott gyerekeknek ez jó. Csak azt akartam jelezni, hogy a kérdésfelvetésben van egy olyan csúsztatás, hogy egy megítélés alá akarja vonni nagyon különböző népek nagyon különböző kultúráit.

2011. okt. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 TheAnonymus11. ***** válasza:
igen
2011. okt. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
62%

Nem, mivel én nem abban a kultúrában élek. De ha ott élnék, én is úgy nőttem volna fel, akkor vajon mit gondolnék? Még azt sem mondom, hogy akkor biztosan követném a tradíciót, csak azt mondom, hogy NEM TUDOM a választ.

Mert könnyű így távolról ítélni, és más dolog benne élni valamiben.

Mellesleg más kultúrák meg nyilván minket találnak ugyanilyen furcsának és esetleg rossznak is valami miatt.

Hogy jelentheti ki valaki, hogy csak az a jó, amit ő csinál/megszokott, és ahogy ő él?

Mindig dühített az ilyen elvakult önteltség, és egyre többet látni ilyet.

2011. okt. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!