Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A vidék lesz valaha olyan...

A vidék lesz valaha olyan nyitott és haladó szellemű, mint Budapest?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem Budapesten az egyetemet és meglepődtem mennyire nyugat-európai tud lenni a város (legalábbis a belső kerületek). Rengeteg a divatot követő (és teremtő) nő és férfi, még ha kicsit extrém is a ruhájuk, ritkán szólják őket meg, ami a szülővárosomban elképzelhetetelen lenne. Az utcákon láthatóan jelen vannak a melegek és a bevándorlók is, konfliktus pedig nem igen akad, az emberek többsége csak a saját dolgával foglalkozik. Lesz ilyen valaha a magyar vidék is?
2011. nov. 15. 20:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Térjünk vissza erre a kérdésre akkor, ha megpróbálsz a dolgok mögé látni, és nyitottabb szemmel jársz. Budapest egy undorító hely, nem nyugat-európai. Ez még az újdonság varázsa nálad.
2011. nov. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Remélem,hogy soha nem lesz. Budapest egy ronda,piszkos,büdös,nem nyugat Európai város! A divatot követő pedig azért sok,mert Pesten lakik a legtöbb milliomos.
2011. nov. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Csatlakozom az elsőhöz. Egyébként talán azért sem szólnak meg ott senkit, mert közönyösek az emberek. Szerintem ez nem előny.
2011. nov. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

A nyitott és haladó szellem, meg az ostoba általánosítás nem fér meg egymás mellett.


Drága szülővárosod nem ismerem ugyan, csak a miénket, de itt tényleg azt is le..ják, ha bugyogóban mászkálsz decemberben, és lila a hajad.


A divatról annyit, hogy pont ugyanúgy öltöznek a vidékiek is, mint a pestiek, a jelentős különbség valóban ott kezdődik, hogy átlagos napon kevesebb ember jön szembe 250 ezer forintos cipőben, 400 ezres táskával, mint a Váci utcában.


Nekem Pestről már nem csak a sétáló utcák és bevásárló központok jutnak eszembe, hanem a bokáig érő kutyagumi, a járdára parkoló kocsik tömege, a taperolós fazonok a villamoson, meg a kötekedők a metrón. Valahogy egyáltalán nem vágyódok ez után a nyitott, és haladó szellemiség után.


A konfliktusokról és bevándorlókról annyit, hogy én már jártam este nyolc után a Józsefvárosi piac környékén.... hát neked is ajánlom, egyszer látogass ki arra felé villamossal. Sírni fogsz a szülővárosod után!

2011. nov. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
Budapest nem éppen "nyugat európaias" nyugat európai az Berlin mondjuk.És a nagyobb városokban jobban elfogadóbbak az emberek a nem mindennapi kinézettel vagy ha piros bugyiban mész decemberbe az utcán.Ez így van jól , minek ütik bele az orrukat a másik dolgába?!
2011. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én ezt a belső, kozmopolitább kerületekre értettem, nem Kőbányára és RákosXY-ra. Nem véletlenül tölt el itt hosszabb időt egyre több külföldi. Igaz, hogy Berlinhez hasonlóan nem olyan steril és rendezett, mint mondjuk Prága vagy Bécs, de a belső hetedik kerület például kifejezetten Berlin egyes menő részeire emlékeztet.
2011. nov. 15. 21:22
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Lesz még időd, hogy részletesen is megismerd, aztán majd a saját véleményeiden, személyiségeden "szűrd át" Budapestet. Szeretem/gyűlölöm ezt a várost, mert - talánb - ismerem. Nem mondom, hány évtized óta élek itt. Látni fogod majd, milyen összetett..mennyire más a különböző kerületek fejlődéstörténete, lakosságának összetétele..kik, hol, miért tartoznak milyen közösségbe.


Nyitott, haladó szellemű? Attól függ, mit értünk ezen. Felszines jelenségeket (szorosabb divatkövetés - szellemiekben is!, - színleg lazább "leben..und leben lassen", ami sok esetben cinikus közömbösség és felsőbbrendűségi tévhit) - vagy egy valóban elfogadóbb beállítottságot? Az én tapasztalatom nem pozitív - de majd megszerzed a sajátodat. Ezzel együtt, hihetetlenül izgalmas közeg ez a heterogén, "neurotikus" város..és a fővárosunk. Ma már meglepően tisztább és rendezettebb; aki még mindig nem találja annak, azt kérem, menjen el az európai tudás egyik fővárosába, Bolognába..vagy a Budapestnél ugyan valamicskével kisebb, de kulturális és ipari központ Torinoba - és vesse össze a látottakat. (Fáj a szivem mindkét szép városért. "Meggyilkolta" őket a multikulti.)


És aztán a vidék. Állandó kapcsolatom van vele, mert én is ott születtem. Semmiben sem sorolható Budapest mögé: a háztartások technikai felszereltsége, az emberek kitekintési lehetőségei azonos szinten vannak. Amiben korlátolt és csökött a magyar társadalom bizonyos hányada, abban az Budapesten - és azon kívül is. Ami ellenben (nekem mindenképpen) a "vidék" mellett szól, az az emberek túlnyomó részének megtartott "minősége". Persze: a korszellem ott is "dolgozik"..érezhető a roncsoló hatása - de a nem-budapesti embert nehezebb farkassá silányítani..tönkretenni. Kérlek, kedves egyetemista: légy budapestivé úgy, hogy alapértékekben "vidéki" maradsz. Kívánom Neked: izgalmas szellemi kaland, jó folyamat legyen "bekebelezni" ezt a várost. Magyar vagy: akárhol születtél, a tied is. Isten hozott.

2011. nov. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Nekem ezzel a "belő fejlett területek" dologgal az a bajom, hogy mire oda bejut az ember, végig kell menni a rosszabbnál rosszabb részeken, metrón, buszon, miegymáson. Addigra meg már annyira tele a t*köm az egész gusztustalan hellyel, hogy nem érdekel, hogy hányan jönnek szembe Gucciban.

Figyelmedbe ajánlom Stockholmot, na az haladó szellemű hely...

2011. nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%
Yuppie-é vagy-é, kedves-jó utolsó? Költözz Stockholmba, tárt karokkal várnak. Egy immigránssal több.
2011. nov. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Még új vagy Pesten, azért gondolod így.

Hamarosan rájössz, hogy Pest k*rvára el van maradva pl. Bécstől...

2011. nov. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!