Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyarok mitől olyanok...

A magyarok mitől olyanok amilyenek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 07:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%
Ilyen Himnusszal ember...
2011. dec. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
45%
Mármint mint "amilyenek"? Műveltek? Sokat olvasnak.
2011. dec. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

nehéz kérdés. valaki elkezdhette egyszer ezt a búvalb.szottságot, és már mindenki panaszkodik évszázadok óta, a hajléktalantól a jól menő vállalkozóig.

olyan mint egy örvény, nem lehet belőle kitörni.

például volt, hogy kifejezetten rosszul éreztem magam külföldön, amikor a kollégáknak akartam panaszkodni a főnökre, és a kevés fizetésre, de nem voltak rá vevők.

2011. dec. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%
Kulfoldon nem erdekli senkit a panaszaid. Ha kell segitseg, kersz, es adnak, de nem ajranoznak, es utaljak azokat akik ezt csinaljak.
2011. dec. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
9%
Miért, milyenek?
2011. dec. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
4%
A kategóriában a válasz: Népszokás :-)
2011. dec. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%

Igen, a válaszok többségéből látszik, hogy milyenek a magyarok :)

Nem volt negatív hangvételű a kérdés, mire rá is éreztek páran, de a többség rögtön rosszra gondolt :)

Hát tényleg negatív a magyar!

Nem véletlen a mondás sem, miszerint : "sírva vígad..."

2011. dec. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
49%

Milyen amilyenek?

Magyar vagyok. Büszke az ősi múltunkra. Sokat dolgozom, és büszke vagyok rá, hogy a víz tetején tudok maradni, hiába próbálnak lenyomni.

Találékonyak vagyunk, többek közt ennél fogva nehezen kipusztíthatók.

Milyenek a magyarok??? Panaszkodó, sárdobáló válaszokat vársz?

2011. dec. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

Én szerintem nem rossz nép a magyar.Vannak jó tulajdonságai,igaz rossz is,de melyik más nemzetségnek nincs??

Tudod azt el kell ismerni hogy az aki tanult az okos is lehet..Legalábbis az angolokhoz képest.

Nem találgatok,hanem személyes tapasztalatból beszélek.

Én Angliában egy olyan cégnél dolgozom ahol 15 angol mérnök is dolgozik.Minden nap amikor látom a nagy semmit a fejükből kipattanni,amikor látom,hogy bár mérnökök fingjuk nincs semmiről,és csak egymást bámulják,hátha valaki rájön.Ilyenkor az jut eszembe hogy otthon 1 magyar mérnök simán leköröz tudásban 15-20 angol mérnököt is..Ugyanez a helyzet az angol kollégákkal.Csináljuk a munkát,és amikor megkérdezem hogy miért is így kell csinálni? Miért így forrasszam?? Csak lesnek,mint a birkák,és a válasz: Mert így kell..

Ha megkérdezem,hogy de végül is mit csinál? Akkor csak annyit mond: "nem tudom"..


A panaszkodásról annyit,hogy más nemzetség is panaszkodik,csak az ember amíg nem ott él közöttük,nem tudja meg..

A magyaroknak csak az a gond,hogy ők akkor is panaszkodnak amikor nem is kéne..Még azok is panaszkodnak akik bőven jól élnek Magyarországon is..

Ezt is tapasztalom amikor hazamegyek látogatóba,hogy az emberek bevásárlókocsija megtömve,de mégis panaszkodnak hogy nincs semmire pénz.Amikor azt látom hogy drágábbnál drágább dolgokat vesznek,mégis panaszkodnak hogy alig tudnak megélni..

Csak ez a baj a magyarokkal..

Meg az,hogy sokan undorítónak,csúnyának találják az országunkat,és ha elmennek más országba,már le is írják az egész országot..Pedig Magyarország csodás.Gyönyörű tájakkal,épületekkel..Azt hogy milyen Magyarországon élni,nos azt az ott lakók teszik azzá..

2011. dec. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%

Miért milyenek?

Pl a magyar nők szépek, valószínűleg azért, mert olyan sok nemzetség keveredett :)

Vagy mire gondoltál? Igen kicsit pesszimista a magyar ember, meg szereti sajnáltatni magát, de a többi nép sem különb ám, mindnek meg vannak a maga hibái.

2011. dec. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!