Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Skolasztika, mint név? WTF?

Skolasztika, mint név? WTF?

Figyelt kérdés

2012. febr. 12. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
A katolikus szentek között valóban van Santa Scolastica - no de azért, manapság, Skolasztikának nevezni gyereket? (Azért..ha a NOMEN tényleg OMEN volna - nekem meg hatalom is lenne a kezemben:-))) - minden második újszülött cigány kislányt Skolasztikának keresztelnék...hadd járná végig legalább az általánost - de jobb, ha "elhúzná" a neve az egyetemig is! Más világ lenne akkor!)
2012. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Akkor már inkább Putrisztika vagy Tetvésztika, esetleg Bűzisztika vagy Koszisztika. Remek nevek dzsippóknak.
2012. febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: Ez nagyon tetszett! :D
2012. febr. 12. 20:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm, kedves Kérdező. Fele sem tréfa ennek (pedig annak tűnik..): ha ezek a gyerekek nagy számban tanulnának - és leginkább a lányok kiszolgáltatott helyzetében állna be változás - az óriási perspektívát jelentene a cigányságnak - így az országnak is. Gondold csak el: egy tanult, öntudatos lány hajlandó lenne-e ütött-vert nyomorult maradni..12-13 éves korban gyerekek(et) szülni?! Tudják ezt jól a cigány férfiak..ezért sem engedik a lányaikat iskolába. Itt aztán bezárul a kör. "Száz Skolasztikát, ezeret..csináljatok, csináljatok!" - Petőfi után szabadon. De vajon lesz-e egy is? Üdvözöllek!
2012. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:
56%

A Skolasztika latin eredetű női név, jelentése: az iskolához tartozó, tanító, tanuló.


A Skolasztika a középkorban igen gyakori név volt. Az 1990-es években szórványos név, a 2000-es években nem szerepel a 100 leggyakoribb női név között

2012. febr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kissé furcsa.

Legyen inkább Tudorka, vagy Tanodácska...

Értelme ugyan az, csak nem rongyrázós :-)

2012. febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Miért,a dzseniffer az jobb?

Az ősmagyar neveket a MTA nem engedélyezi használni,de dzsenifer,armando,kevin,stb azt használhatod!Nézz utána!

TE MIRE KÖVETKEZTETSZ EBBŐL?

2012. febr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi van? Már miért lenne ez a kisebbséhiekre jellemző név? Az egyik barátnőm mamájának a testévérét hívják Skolasztikának (a nagyinak átlagos neve van). Még csak véletlenül sem cigányok, olyan fehér a bőrük, hogy ha kidobnánk meztelenül a hóra a hó sötétnek tűnne mellette.

Egyébként én is ledöbbentem, mikor meghallottam ezt a nevet. De hát van ilyen... Én nem adnám a gyerekemnek, az biztos.

2012. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ritka, nem gyakran hallani. De ha divatba jönne, senki nem botránkozna meg.
2012. júl. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
dédimet Skolasztikának hívják :) elég hülye név
2012. nov. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!