Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Franciaország miért koszosabb...

Franciaország miért koszosabb mint Budapest?

Figyelt kérdés

Párizsban mászkáltam minden fele, és koszosabbak az utcák, mint Budapesteen a belvárosban.


Ennyire igáénytelenek, vagy nem győziik takarítani az utcákat, annyit szemeletnek?



2012. febr. 6. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Budapestnél koszosabb hely nem létezik.
2012. febr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Kedves első, nincs igazad. Ez a város néhány év óta határozottan gondozott és tiszta. Ezt ide látogató külföldiek (olaszok, franciák..) elismerően teszik szóvá.

Párizst nem ismerem - de lehetséges, hogy a nagy számú bevándorló jelenléte nyomot hagy a város képén és esetleg a köztisztaságiak sincsenek a helyzet magaslatán.

2012. febr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Előző, nincs igazad. Az a baromi nagy helyzet, hogy Párizs hirhedt régóta mocskosságáról. Nem is olyan régen, még 30-40 éve élt még az a szokás, hogy a nem csatornázott olcsóbb bérházak ablakán öntötték ki az éjjeli edény tartalmát az utcákra, ahonnan a direkt erre a célra alkalmazott emberek takarították el. Nem vicc. Amúgy én nem igazán láttam még tiszta nagyvárost. Az oké, hogy a turisták által kedvelt helyeket mindenhol fényesre nyalják, de az átlagos részek ugyan olyan mocskosak mint itthon vagy teszem azt, Albániában.
2012. febr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de többé-kevésbé ugyanazt mondtuk! Én nem Párizsról állítottam, hogy tiszta város..

Az itthoni "átlagos részeket" illetően: én nem tudom, de ott is látok valódi javulást. Néhány éve a Körút mellékutcáiba szinte nem lehetett bemenni a szeméttől - most ritka az az utca, amely erősebben kifogásolható lenne.

2012. febr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
A városokban alkalmazott utcaseprők dolga az, hogy felseperjék a mások által eldobott szemetet, csikket stb. Ezt szerintem maradéktalanul meg is teszik. Nem tudom, hogy mi jelentené némelyik ember számára a tisztaságot.
2012. febr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Ja, de az utcaseprőnek szemetet kéne eltakarítani az utcáról, nem konkrétan sz.rt.
2012. febr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
blabla
2012. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
71%
Én voltam egy évig Párizsba és tényleg nagyon szemetes!Még Budapestnél is szemetesebb,és kukákat sem tesznek minden sarokba!Meg tele köpködik a járdákat és iszonyat gusztustalan!Amugy az arabok szemetelnek a legjobban.
2012. ápr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!