Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi értelme van a nőnapnak?

Mi értelme van a nőnapnak?

Figyelt kérdés

Ismerem a történetét de akkor sem értem.

16/f


2012. márc. 8. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy világnapnak sincs nagy értelme csak jelképes.
2012. márc. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Mert nem vagy virágárus. Akkor mindjárt értenéd.
2012. márc. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, az öntudatos, dolgozó elvtársnők elismerése végett jött létre. Ma inkább alkalom a kedvességre, törődésre. :)
2012. márc. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon erőltetett. AZ bunkósság ha én nem "kedveskedek"? (magyarul még annyit se mondok hogy "boldog nőnapot")
2012. márc. 8. 17:34
 5/10 tetris ***** válasza:
21%
Igenis bunkóság!!!! Nőnek nőnapra virágot kell adni és kész. Punk tum. .... áh, férfiak!....
2012. márc. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy törödésre vágyó nő. Természetesen megkérdőjelezhetetlen.
2012. márc. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak annyi kell, hogy mondják, hogy boldog nőnapot. Én ettől mindig boldog szoktam lenni. Barátnőimnek is mindig mondom. Sőt barátnőmnek vettem egy szál rózsát is. :)
2012. márc. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hééé, ez tök jó! :)

Akkor minden nap amikor találkozol valakivel, mondd, hogy "Boldog napot!"

Így minden nap boldog lesz(el). :)

2012. márc. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Emléknapok nélkül is meg lennénk, de sokkal sivárabb lenne az életünk.Persze ma már , mint minden egyéb jobban a pénz körül forog, lásd pl. a Valentin-napot.Volt nekünk egy Balázs-napunk és ahhoz kapcsolódó szolíd népszokásunk, ezt külföldi mintára (mint a majmok) átalakítottuk Valentin nappá.Köztudott, hogy ez külföldön azért csinálták mert karácsony és húsvét között nem volt olyan ünnepnap amikor ajándékozni lehetett volna, igy pangott az üzleti élet nosza kitalálták a szerelmesek napját, ki az aki nem akarja megajándékozni a szerelmét.A Nőnap is átalakult

virág vásárlási nappá.(Huncut világ a kapitalizmus világa!!)

2012. márc. 9. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
A nőnap eredte Az 1900-as évek elejére nyúlik vissza. Az USA-ban az egyik textilgyárban a dolgozók (szövőnők és a gépek karbantartói) sztrájkoltak, mert csökkenteni akarták az amúgy is éhbér szintű bérüket. Az igazgató nem volt hajlandó megállapodni a dolgozókkal, akik ezért bezárkóztak a gyárba, mire az igazgató mérgében felgyújtatta a gyárat. Mindenki meghalt, ennek az emlékére van március 8-án nőnap - dolgozó nők.
2012. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!