Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van értelme jónak lenni?

Van értelme jónak lenni?

Figyelt kérdés

Mindenki az erkölcsről papol, arról, hogy legyünk jók, becsületesek, lelkiismeretesek.

Kérdem én, van ennek értelme? Én mást se próbálok egész életemben, mint azt, hogy becsületesen éljek és jó legyek és semmi, amit eddig láttam, nem támasztja alá, hogy nekem lenne igazam. Azt látom, hogy aki alacsonyabb szinten van, szégyentelenül, gátlástalanul viselkedik, azt mindenki erősnek tartja, soha nem lép senki a lábára, mert a hülyéktől, erőszakosoktól félnek, ha elég ügyes hozzá, akkor kapcsolati alapon és nyalakodással el is tud helyezkedni és jó élete lesz, és sosem gyötri a lelkiismeret, hogy rossz amit csinál.


Akkor mi értelme, hogy az okosak, normális emberek állandóan lelkiznek, gyötrődnek, hogy helyesek-e a cselekedeteik és boldogtalanok, miközben ezekre keresik a válaszokat, miközben az, aki lelkiismeret nélkül él és hülye, a lehető legboldogabb? Mi értelme? A természet nem adott olyan eszközt, amivel a jók a rosszak fölé kerekednének, vagyis ezek a "légy jó!"-tételek csak vallási alapúak. Az állatok között is a legélelmesebb, leg"r0hadékabb" marad életben és sajnos mi is azt látjuk, hogy a cigányok, akik nagyrészt egy putriban élő, agresszív fajta, vagyis a mi érzéseink szerint rosszak, sokkal talpraesettebbek, mint a magyar ember.


Szóval akkor hol van ennek az értelme?


2011. ápr. 27. 13:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Erdekes nezopont.

Megprobalok valaszolni, de nem konnyu.

Teszem mindezt ugy, hogy van mar valamennyi elettapasztalatom, szoval nem elmeleti szinten ertem amit irok, hanem tobbnyire tapasztalati vagy sajat velemeny.

Jonak lenni nem azert kell, hogy masoknak megfelej, es igazad van, ez a nehezebb ut az eletben.

De megis ertekesebb eletet tudsz elni, mert azok a pillatnatnyi "sikerek" amiket annak gondolnak, de valojaban nem azok, hamar elmulnak.

Lehet, hogy egy hazug, gatlastalan ember hamarabb megszerzi amit akar, de hidd el, azt megtartani es megbecsulni nem tudja. Ha mar a cigokaqt hoztad fel peldanak, nezd meg hogy elnek. Lehet, hogy egyik nap "huznak" egy csomo penzt, van napokig mibol mulatni, aztan lebuknak, bent toltenek X idot, kijonnek, csinaljak amit azelott, aztan megint bent... Egyik nap jar egy Audi A8-cal, masnap golyo van a fejeben. Neked kell eldonteni, hogy a sajat ertekrended szerint mi mekkora kockazatot er meg.

Az, hogy JO vagy, pedig nem jelenti azt, hogy birka is. Kiallhatsz a sajat igazadert, lehetsz eros jellem akkor is ha nem gazolsz at masokon.

Van akinek a pillanatnyi anyagi helyzete fontos, van akinek az, hogy este nyugodtan tudja alomra hajtani a fejet, ne kelljen attol rettegni, hogy mikor jonnek erte, es bele tudjon nezni a tukorbe hanyinger nelkul.

Volt egy eleg viharos szakasza az eletemnek, es volt amikor en sem akartam mast csak gazdag lenni barmi aron, es irigykedve neztem a nagymenoket, de (szerencsere) nem lettem olyan es mar nem is banom.

Nem biztos, hogy az a hazug, gatlastalan alak akit most irigyelsz a "sikereirt" 20 ev mulva is boldog lesz, neked meg ott lesz a szereto csaldod, gyereked, es egy kevesebb, de biztosabb hatter amit te magad epitettel fel, es buszken hagyhatod a gyermekeidre.

Vagy ez hulyeseg?

2011. ápr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Értékrend kérdése. Én nem a "világ" szempontjából szeretnék sikeres lenni, hanem a magam szempontjából. Ha hülyének néznek, hát tegyék, de én akkoris becsületes és jó akarok lenni, mert számomra ezek az ÉRTÉK-ek. Biztos idealista vagyok, meg tudom is, hogy ezzel a hozzáállással sose leszek én az "első", soha nem is voltam (éppen emiatt), de én szeretek így élni, mert ettől érzem magam jónak. Ha te nem szeretsz, akkor nem kötelező! Mindenki éljen úgy, ahogy neki jólesik.
2011. ápr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Én is csak így tudok élni, ugyanis van lelkiismeretem, amivel ugyebár nem lehet mit kezdeni.

Nem ez a bajom egyébként. Hiszem, hogy jó lenne, ha mindenki így élne. Nekem az a bajom, hogy sokan "könnyebben" élnek, lelkiismeret nélkül...

2011. ápr. 27. 14:39
 4/24 anonim ***** válasza:
Kerdezo: Ne hidd, csak latszolag elnek konnyebben. Ha meg eleve lelkiismeretes ember vagy akkor felesleges is ezen ragodni. Eld az eleted a sajat ertekrended szerint, es kesz!
2011. ápr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Igen,van értelme jónak lenni.legnagyobb értékünk a becsület,amit el lehet veszíteni,de legyen bár pénzünk tengernyi,visszavásárolni nem tudjuk.A valódi értékek belül vannak.AZ önbecsülés drága kincs.Lehet,hogy közhelynek hangzik de igaz:halálunk után az emberségünkön kívül semmit nem vihetünk magunkkal.Ha pedig egyszer tényleg szembesülünk életünk filmjével,legyen az egy izgalmas kalandfilm,de én legyek benne a jó fiú,vagy a jó" kislány",akiért érdemes végig izgulni a filmet.
2011. ápr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 hollófernyiges ***** válasza:
100%

a" cigányok, akik nagyrészt egy putriban élő, agresszív fajta, (..) sokkal talpraesettebbek, mint a magyar ember."


Talpraesettek és mégis putriban élnek, hát hogy van ez :)

Érdekes amúgy hogy ahogy megyünk keletre, egyre inkább ügyeskedők 'életrevalók' az emberek, mert kell a napi fennmaradáshoz a kiskapuzás, a szerzés. Balkáni szemmel a nyugatiak elképesztően birkák, szabálykövetők, aztán mégis nekik megy jobban. Talán nem véletlenül.

2011. ápr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

14:23 vagyok


Nem úgy értettem, hogy neked akkor most biztos nincs lelkiismereted, vagy ilyesmi, nem akartalak megbántani.


Csak azt próbáltam mondani, hogy NEKEM megéri így élni, mert én ettől érzem magam Valakinek. És éppen azért tud ez egy embert Valaki-vé tenni, mert nem minden ember él így!


Ha pl egy varázsló idejönne, és azt mondaná, hogy át tud változtatni egy törtető, hülye, de gazdag, sikeres és boldog(!) emberré, én nem kérnék belőle! Szerintem jobb egy becsületes boldogtalannak lenni, mint egy tisztességtelen boldognak, erre mondtam, hogy "értékrend kérdése", meg hogy idealista vagyok :-)))

2011. ápr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Bennem is merültek fel hasonló dolgok, kérdések s megosztanék Veled(etek) egy Biblia-verset, mely nekem nagyon tetszett, s bátorítólag, vígasztalólag hatott:


(Példabeszédek 13:22)" A jó ember örökséget hagy fiainak fiaira, a bűnös gazdagsága pedig az igazságosnak van eltéve."

2011. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Becsületesnek, jónak, tiszta szívűnek kell lenni, de viszont azokra keményen le kell sújtani, akik nem azok, vagy próbálnak azok lenni...
2011. ápr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

A Biblia úgy fogalmaz, erről a Róma 12:19-ben hogy haragudhatunk, de ne vétkezzünk, mert Istené a bosszú:


"Ne álljatok bosszút magatokért, szeretteim, hanem adjatok helyet a haragnak; mert meg van írva: „Enyém a bosszú; én visszafizetek, ezt mondja Jehova.” "

2011. ápr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!