Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Gondolkodtatok már azon, hogy...

Gondolkodtatok már azon, hogy a horogkereszt/swastika a galaxisunk egyik stilizált ábrázolása?

Figyelt kérdés
egyik legősibb szimbólum, most mégis tiltják egy ember miatt. szerintem a jel maga hatalmas erőt kölcsönöz használójának. Hitler hogyan jutott oda fel? vagy a nürnbergi NSDAP rendezvényeknél annyi fegyelmezett embert összehozni sem könnyű.
2009. jún. 10. 22:09
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ránézek egy horogkeresztre és elkap a borzingás: legősibb jelkép és habár nem szimmetrikus, a tökéletesség árad belőle
2009. jún. 10. 22:10
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Én erről még nem is hallottam, hogy a galaxis stilizált ábrázolása lenne. de majd utána nézek.

Hát majd utána nézek. Hitler meg nyilván nem véletlen került oda, ahova, de nézd meg azt is, milyen vége lett, nem sokáig élvezte a munkája gyümölcsét (szerencsére).

2009. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem látom itt a kérdést.
2009. jún. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nem osztom Hitler nézeteit, az egész emberiséget függetlenül nézem, és be kell valljam: Hitler hatalmas erők birtokában volt. senki nem beszélt úgy mint ő. hatalmas tömegek bíztak benne, szinte elérte a németek körében azt, hogy Krisztus után a második személy lett
2009. jún. 10. 22:12
 5/15 anonim ***** válasza:
29%
*bocs az "utánanézek" ismétléséért, már fáradt vagyok... megyek is aludni :) Jó éjszakát!
2009. jún. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
2009. jún. 10. 22:14
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
A kutyát sem érdekelné ez a horogkereszt ha nem lett volna ez a Hitler.
2009. jún. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Jól tudta fanatizálni a tömegeket, de magán nem tudott uralkodni. Én nem tisztelem a hisztis, szemellenzős embereket.
2009. jún. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Köszi a linket, megnéztem. Hát ez még álmomban sem jutott volna eszembe... érdekes. (22:11)
2009. jún. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor (több ezer éve) Indiában és más helyeken használni kezdték a szvasztikát, senki sem tudta, hogy a galaxisok spirális alakúak. Ez egy napszimbólum, szerencseszimbólum, és még egy csomó más dolog szimbóluma. Egyszerű, sematikus, tetszetős ábra, ezért több civilizációban használják eléggé régóta. Galaxisokról viszont csak nemrégóta tudunk.
2009. jún. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!