Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gondolkodtatok már azon, hogy...

Gondolkodtatok már azon, hogy valahol egyértelmű, hogy létezett, létezik Jézus, hiszen még az időszámítás is Kr. Előtt és után van?

Figyelt kérdés
Vajon miért fogadja el minden ember a földön, hogy pont tőle számítjuk az időszámítást?
2010. dec. 21. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez aranyos:-)

Hát figyelj az időszámítás az már" újabb " dolog mint mikor Jézus élt. Szerinted Krisztus előtt úgy nézték az időt,hogy Krisztus előtt vagyunk?

Ez teljesen függtelen,hogy a halálához kötik.A másik pedig, hogy a Földön nem mindenhol fogadják el,hogy létezett Jézus.

2010. dec. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
[Ezáltal azt sem,hogy tőle számítjuk,ez egy keresztény dolog]
2010. dec. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy abban az időben létezett egy Jézus nevű tanító, történelmi tény. A többi hozzá kapcsolódó dolgok (pl feltámadás) azok, amiket sokan nem fogadnak el. Ez az időszámítás csak Európában általános, nézz utána az arab és távol-keleti országoknak.

Halkan jegyzem meg, hogy elvileg a születéséhez kötik, amit viszont nem tudnak pontosan (0 körül +- 4-6év).

2010. dec. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tehát ha én Mocsongtól számolom az időt, azt jelenti, hogy Mocsong létezik is?:)
2010. dec. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
születése,jaj nem tudom,hogy miért írtam halálát!(első )
2010. dec. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Se az arabok, se az ortodoxok nem Krisztustól számítják az időt. Náluk ilyen 5000 meg 7000 valamennyi van, nem 2010. Most nem tudom pontosan, mennyinél tartanak. Az arabok Mohamed kivonulásától számítják az időt, ha jól tudom.
2010. dec. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Igen, én arra értettem, hogy pl. történelemórán is azt tanultuk, hogy Kr. e, u, = I. e, u. Inkább arra akartam kilyukadni, hogy bizonyára fontos személyiség lehetett, ha utólag tőle számítjuk az időt. Tájékozatlan vagyok, mert nem tudtam, hogy nem mindenütt. De ezért jó ez az oldal. Most is tanultam valamit. Köszi nektek!
2010. dec. 22. 07:57
 8/8 Középút ***** válasza:
Krisztus ellenségei se tagadják Krisztus létezését (legfeljebb a mai műveletlen nagyszájú senkik). Nincs még egy személy abból a korból, (tudtommal) akinek a létezéséről annyi feljegyzés maradt volna fenn mint Róla. Az ellenségei is akaratlanul megörökítették a létezésének bizonyítékait azzal, hogy leírták kritikáikat. (Pl Josephus Flavius)
2014. dec. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!