Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A nem vallásosak mi a fenét...

A nem vallásosak mi a fenét ünnepelnek húsvétkor? Vagy csak úgy hobbiból szép ruhában sonkát, salátát és mindenféle jót esznek az év 3 napján?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 9. 22:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

miért, ha nem vagy vallásos akkor tilos szép ruhában jókat enni? speciel nem is ettem, nem is voltam szép ruhában. tudod, mit csináltam? élveztem, hogy munkaszünet van, pihentem, olvastam, bicikliztem, rejtvényt fejtettem, voltak itt barátok, stb.

amúgy meg, mondjuk, tavaszünnepet.

2012. ápr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

> Vagy csak úgy hobbiból szép ruhában sonkát, salátát és

> mindenféle jót esznek az év 3 napján?

Én speciel igen.

2012. ápr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én hobbiból tartom a húsvétot, csináltunk Vasárnap egy jó ebédet a barátnőmmel lejöttek a szüleink meg a testvéreink. Ma meg a barátainkat hívtuk át. Eredetileg kerti grillezés lett volna, de a rossz idő miatt a gáztűzhelyen próbáltam egy hasonló kaját összedobni nekik. Én nem járok húsvétkor locsolni, 16 évesen voltam utoljára ha jól emlékszem, és ennyi. Én örültem annak hogy van egy normál hétvégém ahol pihenhetünk és élvezhetjük a napot munkamentesen.
2012. ápr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
speciel húsvét nem 3 nap
2012. ápr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem Jézus urunk feltámadását. :)
2012. ápr. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed eleve rosszul van megfogalmazva. Úgy kellett volna feltenned, hogy a nem keresztények, hiszen alapból kizárod a más vallásúak létezését, vagyis csőlátó vagy. És, hogy mit ünneplek? Tudod, miért ilyenkor van Húsvét? Mert a papok jó heccnek gondolták, hogy a nép pogány ünnepeire tegyék a keresztény ünnepeket. És tudod, mi volt ilyenkor? Tavaszünnep. Tudod, virágok, jön a jó idő, kikel a búza, termékenység meg ilyenek. A locsolás is termékenységnövelő hagyomány, a tojás szintén a termékenység szimbóluma. Tehát a nem keresztényeknek is van okuk ünnepre, bár, kér, hogy te ezt az elvakultságodtól nem látod.

Az év három napján? Már nem azért, de az a karácsony. A Húsvét csak két nap még nekünk is. És nem hobbiból veszünk fel szép ruhát, nem azért, hogy hiú tekintettel végigvonuljunk a templomban, hadd irigykedjenek mások! Azért veszünk fel szép ruhát, mert megadjuk egymásnak és az ünnepnek a tiszteletet, és azért, mert jól érezzük magunkat benne. (Ha már az év többi napján kénytelenek vagyunk a szakadt, kibolyhosodott ruhánkat viselni, legalább ünnepi alkalmakkor hadd vegyük már fel az egyetlen jó ruhánkat!) Vagy te milyen okból akarod megmondani nekünk, hogy mit csináljunk? Ezért nem szeretem a keresztényeket.

2012. ápr. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én is kérdezek. Ti, vallásosak, hogy a te nyelveden szóljak hozzád, tartotok világi ünnepeket? Vagy például a Pünkösdöt is ünneplitek, ugye? Mit csinált Jézus a feltámadástól a Mennybemenetelig? Húsvéttól Pünkösdig? Vagy például tudod-e, mit ünnepeltek ilyenkor a zsidók? Mert ugye tudod, hogy Jézus is zsidó volt?
2012. ápr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Miért, Jézusnak van valami köze a sonkához meg a nyúlhoz?
2012. ápr. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%
semmit, ez egyszerű szokásdolog. örülj, hogy egy szünnappal több. hidd el az élet tele van cifrább hülyeségekkel is.
2012. ápr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
a nyuszit
2012. ápr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!