Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért "szép" napot, miért nem...

Miért "szép" napot, miért nem "jó" napot?

Figyelt kérdés
Manapság valami új szokás terjed el, mindenütt szép napot kívánnak, és mintha ezzel demonstrálni akarnák, hogy ők nem maradiak! Pedig a jó napot tartalmilag is jobb köszönés. Nem értem, miért kell mindent megváltoztatni, minden hagyományt kipusztítani?
2011. dec. 4. 20:55
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
77%
Én sem szeretem, de "szép napot"-tal elköszönni szoktak. A "jó napot" manapság nem használatos ilyen értelemben. Azt nem értem, miért nem jó a "viszontlátásra". Főleg egy üzletben, ahol valószínűleg örülnek, ha újra látják az embert.
2011. dec. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem miért kell minden hülyeségen felhúzni magunkat. Nem tökmindegy neked, ki hogy köszön?
2011. dec. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
78%

Ha valahová bemegyek, mindig úgy köszönök: "Jó napot kívánok!"

Ha valakitől elköszönök, főleg olyantól, akit már régebb óta ismerek, azt mondom: "Legyen szép napod!"

Nem azért, mert demonstrálni akarom, h nem vagyok maradni, hanem azért, mert ezt szoktam meg, ez jön a számra. Ennek semmi köze nincs a hagyományokhoz. Ha valakinek jól esik, hagy köszönjön már így. Neked ez nem tetszik, te nem így köszönsz.

Egyébként elköszönésnél még sosem hallottam, h jó napot kívántak volna...

2011. dec. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Gondoltam, értelemszerű, hogy nem elköszönésről van szó.
2011. dec. 4. 21:10
 5/34 anonim ***** válasza:
0%

Elköszönésnél a viszontlátásra a helyes,ha jól ismerem az illetőt. Idegentől Jó napot-tal köszönök el.

Ez a régi hagyomány. A Szép napot csak mostában lett divat.

2011. dec. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
70%
Akkor írom fordítva, csakhogy értelemszerű legyen: sosem hallottam még, h valaki bemegy valahová, úgy úgy köszönjön, h "Szép napot kívánok!". Ezt elköszönésnél szokták leginkább alkalmazni.
2011. dec. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

És olyat hallottatok-e már, hogy: "Szépjónapot kívánok!"

...és még csak nem is új, vagy divat dolog...

2011. dec. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen mindegy, akár felváltva is használható.

Nem hiszem, hogy bárki is bármit demonstrálni szeretne ezzel, ez simán egy köszönés, nem kell ilyeneket belemagyarázni. :)

Amúgy én a jó napot-ot használom, de egyáltalán nem zavar, ha valaki szép napot-tal köszön...

2011. dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Ugyan, mint minden divat rövid idő múlva elmúlik. Ha mégsem, akkor ez lesz a hagyomány.
2011. dec. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 zeronibble ***** válasza:
95%
Az én ingerküszöböm kábé a "Csöccs!" típusnál kezdődik, ami legfeljebb fiatalon áll eléggé jól, akkor is inkább korosztályon belül. Engem az se zavar, ha valaki nem köszön, hanem épp mereng, vagy gondterhelt fejjel törekszik valamerre. Így, sokféle módon nyüzsögve szép az élet. Persze a rendes, illemtudó köszöntéssel semmi bajom nekem se :)
2011. dec. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!