Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit jelent az, hogy a németek...

Mit jelent az, hogy a németek hűvösebb természetűek, mint az olaszok (vagy akár a magyarok)?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 21:32
 1/4 Esme.avantgarde ***** válasza:

Azt, hogy a Németek - szerintem az előbb kezdődött államfejlődés miatt, lehet, nem... - röviden lerendezik a vitáikat; az Olaszok ( a Dél-Olaszok! észak inkább Ny-Európai területekhez hasonlít ) reprezentálják magukat, nyilvánosan folyik az életük, ezért mernek mások előtt vitatkozni ( ez valahol szintén a szociális fejlődés miatt lehet, a Római politika is nyílt színen zajlott, a Germánoké centralizáltabban), a Magyarok meg el vannak veszve, nem is tudják, mit csinálnak, van a nemzeti személyiségben egy fura lobbanékonyság. Mint Arany Toldija... tűr,tűr, ketyeg, aztán robban...

(Ez mind magánvélemény, vitatható.)

2012. máj. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

A németek elég hűvösek és kimértek,még a családi kapcsolataikban is kicsit távolságtartóak.A munkában pontosak és precízek.Az olaszok barátságosak és nyíltak,rendkívül bőbeszédűek, család-centrikusok.A munkában elég lazák,olasz boltokban nem ritkák a kilóméteres sorok,mert az eladók leállnak beszélgetni egymással vagy a vevőkkel.De ott ez megszokott dolog,a lakosok nem nagyon szoktak ez miatt zúgolódni.

Magyarország meg...Közép-Kelet Európa balkánja,a csodák földje.Vagy ahogy egyre többen emlegetik magyar fórumokon:Magyarisztán.Ezzel szerintem mindent elmondtam.

2012. máj. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Német ember is többféle van! Az északiak (akiket többnyire "poroszoknak" neveznek) kicsit merevebbek, tartózkodók de általában segítőkészek. A délnéámetek (bajorok, alsó-szászországiak) könnydebbek, nyitottabbak. Az egykori kelet-németországi idősebb korosztályban ma is megvan egy kis tartózkpodás, mert reflexszerűen óvatosak.

Általában azonban a középkorú és idősebb korosztály szorgalmas, barátságos, és gyakran velünk (magyarokkal) nagyon közvetlen. - Az olaszokat kevéssé ismerem, de náluk is más az északi (ipari terület) és a déli viselkedés. Baráti kapcsolatban nagyon lelkesek, de hamar megúnják, vagy legalább is közömbössé válnak. - tueecsi.

2012. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 facsont válasza:
Szerintem nem huvossebbek,csak kicsit kesobb engednek be az intimszferajukba.Delen ez a tavolsag 30cm egyre tovabb eszakra akar 2m.De csak egy fajta ember van ,a homo Sapiens! Ugy gondolom nem veletlen ,hogy a mediteran rakattan a "hideg" skandinavra es forditva ugyan ugy! Mellesleg elso exem egyaltalan nem huvos nemet volt!
2012. máj. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!