Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A Csík zenekar:Most múlik...

A Csík zenekar:Most múlik pontosan c. feldolgozásának zenéje megszerezhető esetleg ének nélkül is?

Figyelt kérdés
Milyen típusú népzene ez?
2012. máj. 22. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Az már feldolgozás, az eredeti a Quimbié. Keress rá a Youtube-on.
2012. máj. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm,nekem kifejezetten a népzenei feldolgozás zenéjére lenne szükségem ének nélkül.
2012. máj. 22. 13:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Aki keres, az talál. ;)


[link]

2012. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Itt valóban nem kerestem.A segítségedet nagyon köszönöm,de ez egy harmonikás-fülsértő verzió.Nekem az igazi vonósra van szükségem.
2012. máj. 22. 13:40
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:
2012. máj. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, rosszul gondolod.

Valóban hallhatod harmonika hangját is, mert az eredetiben is van harmonika is. http://www.youtube.com/watch?v=D6RaU9n4ZuI


Szerintem ez előzőnél egy arra alkalmas programmal távolították el az énekhangot, aminek van egy olyan hátulütője, hogy egyéb, hangszeres elemeket is kiszűrhet. De azért hallható a többi hangszer is, nem csak a harmonika.

Azt meg nem hiszem, hogy Csíkék készítettek volna a Mariann énekhangja nélküli, tisztán hangszeres publikus felvételt.

2012. máj. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Zsuzsi,a linkelt oldalon nem találtam,de köszönöm,Túrórudi köszönöm szépen a fáradozásodat!!Mivel én csak szeretnék érteni hozzá,Te pedig valószínűleg értesz is,meg tudnád mondani milyen népzene ez?Besorolható pl.valamelyik tájegység alá pl?
2012. máj. 22. 22:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok hozzáértő, csak zenekedvelő.

Leginkább világzenének szokták nevezni az ilyen stílust, amikor különböző népzenei (itt magyar) elemek és hangszerek keverednek modern hangzással, stílussal, hangszerekkel.

Itt az alap nem is népzene, csak a hangszerelés miatt tűnik annak. Meg az a kis betét a vége előtt. (Hogy az milyen tájegységé, azt sajnos nem tudom.)


Egyébként rengeteget koncerteznek, járják az országot, tavaly én is voltam egy koncertjükön, érdemes élőben megnézni őket, ha valaki szereti az ilyen zenét.


Egy másik kedvencem tőlük: http://www.youtube.com/watch?v=iiW1e05qfpk

2012. máj. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves kérdező! A belinkelt oldalon regisztrálni kell, cserébe viszont nagyon sok zenei alap található.

A Most múlik nem népzene, népies hangzású műdal, amit a Csík-féle feldolgozás a népi hangszerekkel erősít. Ezért nem is köthető tájegyszéghez.

2012. máj. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem!Köszönöm szépen!Túrórudi kedvence nagyon szép.
2012. máj. 23. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!