Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A zsidóknál mitől lesz valami...

A zsidóknál mitől lesz valami kóser?

Figyelt kérdés
Mitől lesz valami kóser, mi számít kósernak? Vagy mit tesz az egyáltalán, hogy valami kóser? Tegnap volt valami ilyesmi a tvben, eddig is tudtam hogy létezik ilyen, de most izgatja a fantáziámat XD
2012. jún. 12. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem ha olcsó.
2012. jún. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Például attól, hogy előkészítésnél soha nem keverik a tejes és a véres dolgokat. Nem is szabad ugyanazt az edényt használniuk a kétféle célra.
2012. jún. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
2012. jún. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Alkalmas, tetsző, megfelelő.

Forrás: Wikipédia

2012. jún. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

A kóser alapvetően azt jelenti, hogy a zsidó vallási előírásoknak megfelelően készítik el az ételt. A kóser konyha meg egy erre alkalmas hely. Azt, hogy pontosan milyen feltételeknek kell eleget tenni, a 10:21-es válaszoló által adott link rendesen leírja.


És a héber nyelvből jött át a magyarba az a jelentése, hogy „alkalmas, jó”.


(És ne felejtsétek el a lényeget: „Egy a kóser: egy akó ser!”)

2012. jún. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Jobbikos vagy és fasiszta hogy ilyet mersz kérdezni :)))
2012. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok én jobbikos se , meg fasiszta se, szimplán érdekelt a dolog. Aki megérdemli hogy tiszteljék azzal semmi bajom, viszont aki egy utolsó.... lehet akár kisebbségi, vagy magyar azt inkább őőőő buuuuuuuuuuuuuuuuurn.
2012. jún. 14. 08:14
 8/10 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező ne légy ennyire demagóg,humorérzék nélküli birka.

Természetesen csak vicceltem,hiszen az érzékeny lelkű szegény zsidók mindenkire ezt mondják,aki csak leírja ezt a szót hogy zsidó,hiszen tudod,őket mindenki csak bántja :)


Ez a "azt tisztelem aki megérdemli" blabla hülyeséget hagyjuk,jó?!Van egy saját néped,az prioritást élvez.

izraelben most a napokban a bőrük színe miatt toloncolják ki a fekete menekülteket és a zsidó parlamentbe azt mondta a kalapos,hogy meg kell őrizniük a többségüket és ha nem toloncolják ki a négereket,akkor elszaporodnak.Ez SZÓ SZERINT így hangzott el a hiradóban.

Ennyit erről.

2012. jún. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező,a kommentedből úgy értelmezem hogy te cigány vagy,már pedig akkor érthető hogy miért nem érted-érzed miről beszélek.De mindegy is,ne kezdjünk erről vitát.a lényeg hogy már tudod hogy a másik vendégnél mit jelent a kóser kaja :)
2012. jún. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mustafa33 ***** válasza:
65%

1-es, ami kóser, az egyáltalán nem olcsó, sőt. Két, néha háromszoros az ára a tréflihez képest.

Kóser az ami megfelel a Mózesi törvények ételekre vonatkozó előírásainak. Vagyis, nem tiltott állatokból van, nem tiltott módon készültek el, az elkészítésnél betartottak minden "tisztasági" előírást, rituális módon voltak megölve arra hivatott emberrel, Nem érintkeztek tisztátalan emberrel, edényel, eszközzel, más élelmiszerrel. Tökéletesen egészséges álatokból lehetnek csak és nem lehetnek ezeknek tisztátalan részeiből.

Hasonló a moszlimok "halal"-ja.

2012. jún. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!