Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Vélemények arról, hogy a mai...

Vélemények arról, hogy a mai fiatalok nem tudják kezelni a mobilt és az internetet?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy állandóan készítik magukról és másokról a képeket, átküldik egymásnak, felteszik az internetre semmibe véve a következményeket, a mások személyiségi jogait.


Szerintem ma már tanítani kellene az iskolákban, hogy hogyan éljenek a lehetőségekkel, hogy ne visszaélés legyen belőle.



2012. aug. 6. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

> Szerintem ma már tanítani kellene az iskolákban, hogy

> hogyan éljenek a lehetőségekkel, hogy ne visszaélés

> legyen belőle.

Egyetértek. Nem elegendő az alap felhasználói ismereteket megtanulniuk (sokan erre sem képesek, némelyek még büszkék is rá, hogy hülyék a számítógéphez). Tanítani kellene az embereknek azt is, hogy mire és hogyan használhatják fel a személyi számítógépeket, illetve a világhálózatot (netikett ismerete, személyiségi jogok ismerete, stb.).

2012. aug. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
tökéletesen egyet értek veled.csak sokan ennek a dolognak a komolyságát nem tudják átérezni,amíg nem velük történnek meg hasonlók.bár ez nem csak az iskola dolga mert egy normálisan megnevelt gyerek tudja h hol a határ.
2012. aug. 7. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez elég idegesítő, hogy sokan nem tudják, mekkora bajba sodorják magukat.

Az google-t is jó lenne, ha elsajátítanák, nem egy ismerősömnek én keresek meg dolgokat neten, mert arra nem képesek, hogy felmenjenek oda...

2012. aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Én most voltam 7.-es,és mi tanultunk ilyet.Pontosabban az internet használatáról,veszélyeiről pl.:személyes adatokat ne osszunk meg magunkról,a képen szereplő személyek beleeggyezése nélkül ne osszuk meg a képet,stb.
2012. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Inkább tanítsák ezt mint azt a fölösleges imagine logot vagy mit. Ezzel legalább mennének is valamire.
2012. aug. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alaque ***** válasza:
Engem nem zavar. Hátradőlök, és nézem, ahogy hullik a férgese. Hamarosan úgyis jön valami, amitől összedől az internetfüggő világ.
2012. aug. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Előző válaszoló: "Nézem ahogy összedől az internet függő világ." xD A világ nem dől össze a közel jövőben. Ahogy az internet is csak bővülni fog, örökké. Az internet nagyon hasznos. Viszont igaz, hogy tele van szeméttel. Ettől még nem fog össze dőlni, legfeljebb idővel megtisztul a sok mocsoktól amit a fiatalok művelnek vele... Az internet nem fog összedőlni. Egyre nagyobb és nagyobb lesz. Ez tény.
2012. aug. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alaque ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy a sok szemettol osszedol majd az internet, hanem azt, hogy elobb-utobb tortenik majd valami, amitol osszeomlik az a fajta tarsadalmi berendezkedes, ami lehetove teszi, hogy az emberek durvan internetfuggok legyenek.


Egyebkent pedig alapvetes a kaoszelmeletben, hogy minel nagyobb, osszetettebb egy egyensulyi rendszer, annal nagyobb az eselye az osszeomlasra - egy ponton tul pedig at osszeomlas elkerulhetetlen es visszafordithatatlan. Igy tunnek el teljes allatfajok, allatosztalyok (univerzalis leptekkel merve) szempillantas alatt, igy buknak meg "tokeletesen mukodo" totalitarius diktaturak egyik naprol a masikra, es igy dolnek ossze hatalmas, latvanyos epuletek, sot, barmilyen hihetetlen, a szamitogepek is igy fagynak le folyton - egy szo, mint szaz: nem allitanam, hogy attol, hogy valami ma meg folyamatosan csak novekszik, holnap nem fog osszeroppanni a sajat sulya alatt.

2012. aug. 27. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!