Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen elonye illetve hatranya...

Milyen elonye illetve hatranya van egy "90 nap alatt vegig a biblian" programnak? Valaki mar probalta ki? Velemenyek?

Figyelt kérdés
Ti milyent bibliaolvaso programot ajanlottok, ami nem is keves, nem is olvasomaraton es epulni is lehet belole?

#egy ev alatt a biblia
2012. jún. 18. 13:32
 1/6 yuda ***** válasza:

Általam nagyrabecsült biblia tanítókról hallottam, hogy egy év alatt elolvassák- évek óta.

Számomra ez nem üzenet, vagyis fogalmazom másként:

-belekezdek olvasni és újabb és újabb felfedezéseket teszek, új információk, új kijelentések és ahogy elkezdek utána járni alaposan, megnézem a hivatkozásokat, esetleg mások véleményét kikérem... a lényeg, hogy leragadok egy résznél hosszú ideig, mert kimeríthetetlen kincsesbánya számomra már egyetlen zsoltár is.

Mondok példát: sokadjára rátaláltam a 91-es zsoltárra és kb. 3 hete szinte azt olvasom, beépítem az imádkozásomba és mindig tud újat nyújtani, megelevenít. Nem azt mondom, más részt nem olvasok a bibliából, de én nem tudom csak úgy elhatározásból szisztematikusan végigolvasni a bibliát,mint egy kalandregény, mert számomra ez élet, olyan csodálatos az egész . . .és ott van Szentlélek, aki magyarázza :)

2012. jún. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én ezt a Bibliaolvasó programot ismerem, amivel egy év alatt végigolvashatod a Bibliát:


[link]


Áldás, békesség!

Mihály

2012. jún. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

".és ott van Szentlélek, aki magyarázza :)"


Hogy csinálja?

Leírnád?

2012. jún. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 yuda ***** válasza:

Persze leírom, bár ha nem ismered a bibliát, sokat nem mond :)

Egész úgy kezdődött, hogy Jézus mielőtt felment a mennybe, a tanítványok érezték a hiányát. Emiatt megígérte nekik, elküldi hozzájuk maga helyett Vigasztalót, aki Szentlélek személye. Ezt az apostolok cselekedeteinek első felében találod.

kb. ennyi ez a rész.

Másik oldala, hogy Szentlélek személy, akinek van gondolata, akarata, tud szólni, vezetést, utasításokat ad, kiválaszt..más hasonlók, nem sorolom fel az összes személyiségjegyét, ahogyan biblia ír róla, tehát Ő egy valóságos öntudattal rendelkező személy, valóságos Isten.

Ha ezt el tudod fogadni, akkor már csak egy lépés, hogy azt is elfogadod, hogy tanítani is tud, sőt akar is, mert bőven ránk fér. Ennek megjelenési formája leginkább, hogy belső vezetést ad a hívőknek, ami teljesen elkülöníthető a saját gondolataidtól, akaratodtól. Van mikor információkat ad, új felfedezéseket a bibliából, új kijelentéseket, vezetést ad egy adott helyzetben, felfrissít, megújít .és még sok más.pl. Ő általa démonokat lehet kiűzni emberekből, vagy betegségből meggyógyulnak... Szentlélek személye nélkül, ezek nem működhetnek. Őt kikerülni nem lehet egy hívőnek, legfeljebb tudatlanságban van e téren, vagy akkora tévtanívásokkal mosták ki a gondolkodását, hogy az igazságot nem fogadja el, inkább él a hazugságokban, pedig a biblia tanulmányozása mindenki előtt nyitva áll.

Némely közösség máshogy tanítja, van akik erőnek nevezik Őt,Szentlelket, megint mások az apostolok korával lezártnak tekintik Isten működését, mindazáltal ezek alaptalan dolgok és biblia nem ezt tanítja, sőt éppen ellenkezőjét. Remélem kimerítettem az érdeklődésed :)

2012. jún. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kimerítő volt,csak a lényeget nem árultad el.

Látod,hallod,vagy más módon érzékeled?


Egyébként az egy éves idő intervallum reálisabb a Biblia tanulmányozására.

2012. jún. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az Észak Erdélyi adventistáknál indult ez el közel 3 hónapja, gondolom onnan merítetted az ötletet a kérdéshez. Hát előnye az, hogy átfogó képet kapsz a Bibliáról, felfedezel néhány új dolgot s átismétled a régieket. Hátránya az, hogy napi 1 óra minimum s 13-16 fejezet a napi átlag, valamint nem mélyül el, hanem eléggé "gyorstalpaló". Jómagam is nekifogtam, de a vizsgág meg mellette munka miatt abbamaradt a Királyoknál. DE mindemellett nagyon helyeslem s mellette vagyok a dolognak, abszolút helyes! Legalább az illető személy addig sem netezik vagy néz TV-t, esetleg sörözik(persze ez csak néhány példa).

2012. jún. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!