Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyarok miért nézik le az...

A magyarok miért nézik le az oroszokat?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 12:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
99%
a magyarok nem lenézik az oroszokat, hanem van egy természetes ellenszenvük az oroszok iránt... ami valószínüleg azalatt az időszak alatt alakult ki, amíg az ország orosz megszállás alatt volt...hidd el, volt ideje a magyarnak arra, h meggyűlölje az oroszokat és a nyelvet is, ami kötelező volt akkoriban...had ne soroljam el, milyen volt az az időszak, mert biztos hallottál már róla eleget, még akkor is, ha fiatal vagy..de ha nem, akkor kérdezd meg a szüleidet, vagy a nagyszüleidet... amgyar ember azért nem szereti az oroszokat, mert még nagyon erősen él benne az idő,amikor nekik kellett engedelmeskednie...én épp a rendszerváltáskor születtem, így nem emlékszem rá, milyen volt, de anyukámék sokat meséltek róla
2009. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem nézem le az oroszokat és szerintem sok más ember sem. Inkább csak a politika miatt nem bírják őket, mármint nem az orosz népet, hanem azokat, akik pl. Közép-Kelet-Európát kényszersorba taszították. Ez a lenéző gondolkodás a kommunizmus miatt van nagyrészt. Van, aki elég barbár népnek tartja őket. Sokan közülük aggresszívek. Pl. ez megnyilvánult a második világháborúban is. Arra gondolok, hogy akkor a katonák miket műveltek a magyar nőkkel.
2009. júl. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Egyrészt van egy történelmi ellenszenv az oroszokkal szemben (II. világháború, 1849, szocializmus)


Másrészt Oroszország elmaradott, keleti országként él a sztereotípiákban, ahol nagy a korrupció, fejletlen a technika, a demokrácia nem tud kialakulni stb. Mint sok más sztereotípiának, ennek is van némi valóságalapja.


Az a helyzet, hogy az oroszok maguk sem becsülték magukat sokra. "Szereti a vért az orosz föld", ahogy Ahmatova írta. Az orosz történelem tele van zsarnokokkal, akik emberek ezreit mészárolták le. Mintha Oroszországban keveset érne az emberélet. Az ilyen tapasztalatok hatására alakul ki a külvilágban az a benyomás, hogy az oroszok vadak, kiszámíthatatlanok, brutálisak és érzéketlenek.

2009. júl. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ellenszenvnek mondanám, ami szerintem viszonylag érthető.
2009. júl. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, én nem nézem le őket.

Abszolút közömbösek számomra, ahogy kb. a legtöbb nép. Biztos van köztük is rendes ember meg olyan is, akit fel kéne képelni...

Aki lenézi őket (az egész népet) abban biztos valami régi tévhitből adódóan valami ellenszenv él, és egyszerűen zsigerből nem kedveli őket. De ez mással kapcsolatban is megfigyelhető, ez a probléma.

2009. júl. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Magyarok többsége nem nézi le az oroszokat, egyébként valószínűleg akik lenézik ők a szocializmus miatt teszik, hisz Oroszország volt a Szovjetúnió központja.

A szocializmus korszakában pedig nem lehetett különböző ideológiai irányzatoknak hódolni, vagy más szellemiséget magunkénak tudni, mint a proletárforradalom. Akkor az állam határozta meg, illetve szerette volna meghatározni a normatív tudatformákat. És még rengeteg hátránya volt ránk nézve ezeknek az évtizedeknek.

2009. júl. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
19%
Mert csöves koszos ország, sokkal rosszabb mint Mo.
2009. júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

Tudjátok, kissé fura megszállásról beszélni, mint ok az oroszok lenézésére; merthogy az osztrákok (Habsburgok) sokkal több rosszat tettek az országgal, mégsem utálja a sógorokat szinte senki...

Viszont az oroszok szempontjából érthető, amit '45-ben tettek velünk, mert:

- megtámadtuk őket, ők győztek

- könyörögtek(!) Horthyéknak, ne támadjuk meg őket mi is, még a '48-as zászlókat is visszaadták ajándékként, még a Romániának adott területeinket illető igényekre is tettek a mi javunkat szolgáló ígéretet, de "okos vezetőinket" megrészegítette a németek elsöprő sikere!...

- '48-as tábornokaink inkább orosz tábornokoknak adták meg magukat, akik tisztességesen bántak velük, míg a később érkező osztrákok árulókként kezelték őket (ezért is lettek felakasztva, golyó általi halál helyett, ez minden seregben az árulók sorsa),még a világosi fegyverletételt is oroszok vezényelték...

- sajnálatos, de magyar katonák 1941-ben Ukrajnában bizony, viselkedtek állat módjára; voltak kivégzések, fogolybántalmazások, erőszak, faluk felgyújtása, s ez mind-mind civilekkel szemben

- a finnekkel sosem bántak hasonlóan az oroszok, később ki is egyeztek (1955), s azóta sincs semmi probléma


Úgyhogy azt gondolom, az oroszok lenézése a szocializmusban gyáván kussolók egyetlen lehetősége volt a "resistance" kifejezésére (tudjátok, miután Franciaországot felszabadították, előkerültek az Ellenállás hősei: németeket szifilisszel fertőző hölgyek, túlszámlázó kocsmárosok, rosszízű bagetteket sütő pékek, stb. S EZ NEM VICC!)

majdnem elfelejtettem: az orosz nyelvet is nagy divat lenézni, erre már nem is mondok semmit...


amúgy nem vagyok oroszmániás, csak nem szeretem az oktalan néplenézéseket, s szeretem a dolgokat mindkét oldalról nézni

2009. aug. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Azta!

Én soha nem hallottam,hogy lenéznénk őket.

2009. aug. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
38%
Én azt hallottam hogy elég koszosak az oroszok
2009. aug. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!