Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szrintetek milyenek az erdélyi...

Szrintetek milyenek az erdélyi emberek?

Figyelt kérdés

2012. nov. 8. 17:46
 1/6 anonim válasza:
A magyarok taplpraesettek az biztos.... A románokról sokat el lehet mondani, egy része normális, de a többi... Én erdélyi vagok, égy osztálykiránduláson, Kolozsváron, szinte megvertek engem és még néhány lányt, mert hallották hogy magyarúl beszélünk.
2012. nov. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az idősebb erdélyi magyarok nagyon vendégszeretőek, tiszták, szívélyesek, hithű magyarok. Fiatalabbakat és románokat nem ismerek, de a székely nacionalisták mostanában fura elméleteket hangoztatnak és szidják a csonkaországi magyarokat. Persze csak páran és meg is van az okuk rá, de egyik oldalról sem kellene a széthúzést erősíteni.
2012. nov. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Főleg székely területekre szoktam járni. Az ottani emberek hihetetlenül barátságosak, vendégszeretőek, több helyen is tapasztaltam, hogy szinte családtagként kezeltek. :) Emellett jó humoruk van, közvetlenek. Ja és, ami még nekem még külön tetszik, hogy sokkal jobban megbecsülik, amijük van, mert sokan keserves munkával szerzik meg azokat.

Ui. a pálinkát elég bőven mérik, ha felest kérsz, könnyen lehet, hogy decit kapsz :))

2012. nov. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, utolsó: Te faluturizmus keretein belül utazol oda, vagy valami külön programra szoktál menni, vagy "csak úgy"?
2012. nov. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 sni válasza:
hogy rövid legyek: imádom őket! Ha kell az utolsó falatot is odaadják neked! Egyszer egy barátom viccből mondta Pista bácsinak, hogy reggelire sült pisztrángot enne! Az öreg megvakarta a fejét, mondta, hogy itt nincs, de reggelre megjárja, és hoz! Na gyorsan ittunk pálinkát, imádom őket! A hely Gyergyószentmiklós, mindenkinek tudom ajánlani, 10 nap alatt 6 kg-ot híztam, nem győztem ledolgozni! :)
2013. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Huncutok.
2013. febr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!