Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ismertek olyan oldalt, ahol...

Ismertek olyan oldalt, ahol röviden le van írva, hogy az adott időszakban hagyományosan miket csináltak, ettek az emberek, illetve hogy milyen jeles nap (ok) következik (nek)?

Figyelt kérdés
A mindennapjainkba szeretném belevinni kicsit jobban a népi hagyományokat, de nem tartom számon az alkalmakat, napokat, dátumokat, és nem mindig tudom, hogy ha...-nap van, akkor mit kellene csinálni hagyományosan.

2012. nov. 9. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Tetszik a kérdésed, de próbáld meg egy kicsit világosabban megfogalmazni...

Így nagyon általános, nincs benne konkrétum. Pl. milyen "adott időszak"-ra gondolsz? Ez így nagyon tág!

2012. nov. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Adott időszak = amikor épp belépek. Tehát ha ma írom be a honlap címét, akkor jönne valami olyasmi elő, hogy novemberben, december elején milyen jellegzetes napok és azokhoz kapcsolódó szokások vannak/voltak. Például a következő egy hónapra vonatkozóan. "Holnapután ... napja van, főzz kőlevest, közben a fazekat csapkodd meg háromszor cseresznyeággal, hogy a házat elkerülje a balszerencse". Az ággal csapkodást kb. kihagynám, de például az ételt megfőzném. Hasonló hagyományokat keresek, mint amilyen a Luca-naptár például, amikről lehet, hogy tudok is, csak épp akkor nem jut eszembe, amikor el kellene kezdeni, és lenne egy egyszerű módja ezek számontartásának (például egy ilyen honlap).

Számomra nagyon furcsa, de egyelőre nem találtam ilyen oldalt...

2012. nov. 10. 11:54
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Böngészd végig, sok butaság mellett néhány érdekességet is találsz. Néha még a napokat is kiírják.


Egyébként a google-ba ezt írtam be:


"szokások babonák napok"


Sok jó linket találhatsz, ha van hozzá türelmed!

2012. nov. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!