Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az angolok miért olyan furák?...

Az angolok miért olyan furák? Miért idegenkednek minden olyantól, ami a világ többi részén teljesen megszokott?

Figyelt kérdés

Csomó mindent teljesen divatjamúlt, és manapság értelmetlen módon csinálnak.

Miért nem jó nekik a keverőcsap? Miért nem vezették be az SI-mértékegységeket? Miért járatják a gyerekeiket egyenruhában iskolába? Miért jó a hárompontos csatlakozó? Miért csinálnak mindent máshogy?


2012. nov. 14. 18:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Mert nekik van egyéniségük. Mi és a többiek csak majmolni tudunk.
2012. nov. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az egyenruha régi hagyomány. Nagyon helyes, hogy megmaradt ma is, legalább a ruházattal nincs az a rongyrázás az iskolákban, mint itthon.

Meg jól is néznek ki. Jobban, mint azok, amiket itthon kellett a diákoknak rendszerváltás előtt hordani.

2012. nov. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet a többi dologgal? Meg azzal, hogy a bíróik még ma is azt az undorító parókát hordják?
2012. nov. 14. 21:34
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Te miért vagy olyan fura? Miért idegenkedsz minden olyantól, ami az angoloknál teljesen megszokott?


Miért jó neked a jobb oldali közlekedés? Miért az SI mértékrendszert használod? Miért nem az iakola egyenruhájában járatod a gyereket iskolába? Stb...



GONDOLKOZZ!

2012. nov. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam. Azért, mert így egységes az egész világon, és szerencsére az országom vezetői egykor voltak olyan belátóak, hogy azt vezessék be, ami az egész világon amúgy is elterjedt és ne maradjanak a rőfnél, arasznál és iccénél.


Viszont még mindig szeretném tudni, hogy az angolok miért kínozzák és röhögtetik ki magukat az idióta osztott csapjaikkal:))

2012. nov. 15. 19:49
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hallottál már a görög, vagy a cirill ABC-ről, amik egyes EU országokban s dívnak? Az Egybesült Államokban sem az SI a standard, hanem az angolszász mértékegységek. Ne beszéljünk a többi Közel- és Távolkeleti országról.


"Az egész Világon" egy kicsit erős kifejezés. Maradjunk annyiban, hogy sok országban.


Egyszer, ha lesz alkalmad, menj el egy arab országban WC-re! Lesznek meglepetések :D

2012. nov. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"Hallottál már a görög, vagy a cirill ABC-ről, amik egyes EU országokban s dívnak?"


Ja, hallottam. Sőt, magyar abc-ről is (az sem standard latin!). Sőt, görög és magyar nyelvről is hallottam. Fura, mi?


Az abc a nyelvtől függ. A cirill abc egyszerűen sokkal alkalmasabb az orosz nyelv leírására, mint a latin. Ami a görögöt illeti, az régebbi, mint a latin. De nem is értem, miért tartozik az abc meg a mértékegységrendszer egy lapra...


"Az Egybesült Államokban sem az SI a standard, hanem az angolszász mértékegységek."


Mert angolszász utódállam.



"Egyszer, ha lesz alkalmad, menj el egy arab országban WC-re! Lesznek meglepetések :D"


Voltam már pár arab országban. De a Közel-Keletet elég erős összehasonlítani Európával.


Belehalnál, ha nem terelnél szándékosan? Szerintem mindenki hallott már róla illetve tapasztalta az angol furcsaságokat. Mi lenne, ha esetleg erről írnál valamit?

2012. nov. 16. 19:00
 8/16 anonim ***** válasza:

Azért furcsa, mert nem abban élsz.


Egyébként az a legegyszerűbb, ha magukat az angolokat kérdezed meg, hogy náluk miért vannak másképp dolgok.

2012. nov. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szeretném megosztani az egyenruhával kapcsolatos tapasztalatom.Angol iskolába jártam és semmit nem ért az egyenruha.Szerintem csak szigorú iskolákban működhet ahol komolyan veszik az egyenruhát.

Ahova én jártam ott még az egyenruhán is meglátszott hogy kinek milyen a háttere.Voltak kopott,csúnya cipős gyerekek,vagy bolyhos zakós/nyakkendős fiúk akiket ugyanúgy kiközösítettek.Aztán volt aki szakadtan járt,vagy kinőtt holmiban.

Olyan szempontból jó az egyenruha hogy nem kell sok ruhát vásárolni többször,hanem az alapdarabokat 1x2 egy évben a többi meg olcsó.

2012. nov. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Azért furcsa, mert nem abban élsz. "


Pont azért furcsa, mert igen.

2012. nov. 17. 00:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!