Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az angolok miért olyan furák?...

Az angolok miért olyan furák? Miért idegenkednek minden olyantól, ami a világ többi részén teljesen megszokott?

Figyelt kérdés

Csomó mindent teljesen divatjamúlt, és manapság értelmetlen módon csinálnak.

Miért nem jó nekik a keverőcsap? Miért nem vezették be az SI-mértékegységeket? Miért járatják a gyerekeiket egyenruhában iskolába? Miért jó a hárompontos csatlakozó? Miért csinálnak mindent máshogy?


2012. nov. 14. 18:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én meg magyarországi középiskolában jártam, és szerintem botrányos, hogy a diákok közül sokan, iskolától függetlenül mindenüket kirakják, fiúk és lányok egyaránt.

Szóval inkább választom az egységes kinézetet még v.mennyire árulkodó anyagi helyzettel, mint azt, ami itthon folyik.


Nem tudom, ott mennyire jellemző a csöcskidobás meg a félseggig lelógó nadrág az iskolában, de itthon nagyon elterjedt.


Azt hallottam, ott van olyan, hogy felfüggesztenek, ha megsérted pl. az öltözködésre vonatkozó részt a házirendből. Ez igaz? Mi a következménye annak, ha v.kit sokszor felfüggesztenek?

2012. nov. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Hogy az általános meg középiskolákban mi a népszerű, azt én sem tudom, de onnan fölfelé már minden van:D
2012. nov. 18. 23:43
 13/16 anonim ***** válasza:
A keverocsapot en is hianyolom a kezmosobol. Semmi ertelme nincs az egymastol 10 cm-re levo csapoknak. Kezmosasnal ket csap? Az egyikbol forro a masikbol jeghideg viz? Hat hogy? A tobbi nem zavar. Szeretem az angolokat a csodabogarsaggal egyutt.:)
2012. nov. 30. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Képzeld, a világ többi része meg minket tart furának. Van is róla egy könyv. Az étkezési szokásainkat, a hagyományainkat, a tapsolási szokásainkat (nem vicc halál komoly) stb. Sajnos nem tudom a könyv címét, de ha valaha eszembe jut belinkelem majd ide.

Egyébként meg azt mondod ne hasonlítsunk a Távol/Közel Kelethet, az USA-hoz stb. - de ember, ez legalább a világ 1/4, 1/3- :D , ez így rohadtul vicces nem gondolod?

2013. júl. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

A keverőcsappal mindenesetre engem is kiakasztottak...


Legutóbb azt hallottam hogy valami történelmi oka van ennek (a második világháború alatt a nácik próbálták mérgezni az ivóvízrendszert és az angolok ezzel próbálták csökkenteni a mérgezés esélyét, de ebben nem vagyok teljesen biztos, csak hallottam, úgyhogy ha valaki ki tudna egészíteni, vagy korrigálni annak én is örülnék. Én mindenesetre idáig jutottam.


Mondjuk az már más kérdés, hogy a második világháborúnak tudtommal már jó pár éve vége van, és ez a csaptelep teljesen használhatatlan pl. mosakodásra, de még kézmosásra sem szeretem használni.


Először nekem is sok minden értelmetlennek tűnt, pl a bal oldali vezetés, amit amúgy a (balkezes) Napóleon változtatott meg Franciaországban először jobbkezesre, ami ezután terjedt el Európában, aztán meg Amerikában is, mivel az ugye nem csak brit kolóniákból állt. Eredetileg bal oldalon közlekedtek az emberek az úton, hogy jobb kézzel meg tudják magukat védeni a szembe jövő ellenség fegyvere ellen.


SI-t nem tudom, ez szerintem inkább kulturális dolog, most már használják egyre gyakrabban az EU nyomása miatt, de a hétköznapokban még mindig az "imperial" a divat. Ha bemész egy pub-ba egy "pint" sört kérj. :)


Az iskolai egyenruha számomra túlságosan szigorú, amúgy nagyon sok országban van egyenruha:

[link]


Mérnöki tudományokban nem vagyok túl jártas, de vicces volt amikor először láttam ezeket a csatlakozókat élőben... :) Talán rögzítés miatt van a harmadik pöcök?


Az Egyesült Királyság egy szigetország, az Európai kontinenshez nem csatlakozik közvetlenül, és ezért sok minenből, sok hatásból kimaradt az ország, amelyek Európán átsöpörtek, pl. jobboldali közlekedésre váltás, vagy SI mértékrendszer bevezetésse.


Ami megdöbbentő volt számomra, nem is tartják magukat Európainak! Meg is látszik... :)

2013. okt. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Igen, egyáltalán nem tartják magukat európainak! Ez engem is teljesen megdöbbentett. Szerintük ugyanis van "a kontinens" (Európa) meg van Nagy-Britannia.


"Legutóbb azt hallottam hogy valami történelmi oka van ennek (a második világháború alatt a nácik próbálták mérgezni az ivóvízrendszert és az angolok ezzel próbálták csökkenteni a mérgezés esélyét, de ebben nem vagyok teljesen biztos, csak hallottam, úgyhogy ha valaki ki tudna egészíteni, vagy korrigálni annak én is örülnék. Én mindenesetre idáig jutottam. "



Ez számomra azért nehezen hihető, mert tudtommal a németek soha nem léptek angol földre (csak bombáztak). Így hogy tudták volna megmérgezni a vizeket?



Az angolok szerintem furák. Nagyon sok mindent másképp csinálnak, mint mi, de a legfurább számomra az, hogy mennyire (szerintem nevetségesen) komolyan ragaszkodnak a hagyományaikhoz. Ilyen pl. az, hogy Albert herceg halála óta minden korlátot feketére festenek Londonban. Mert akkor anno a gyászoló Viktória királynő ezt így rendelte el. Ennek köszönhetően míg a világ a világ csúnya, lehangoló fekete korlátok lesznek mindenütt az angol fővárosban...


Vagy ott van az, ahogy a házaikat építik, nekem az is baromi fura. Tudniillik az, hogy a ház magas, de baromi keskeny, és van egy fix felosztása (alul asszem az étkező, felül a hálószobák). Meg van egy csomó "mikro"-hagyományuk, pl. dacára a bal oldali közlekedésnek, van egy szálló Londonban, ahol jobb oldalon kell vezetni; van egy kis terület Londonban, ami Cambridge-hez tartozik közigazgatásilag (ennek is valami évszázados múltja van); az uralkodó a mai napig nem léphet be az Alsóházba I. Károly árulása óta (???); a sorbanállási mániájuk...

2013. okt. 31. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!