Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért csinálnak ilyen agyondís...

Miért csinálnak ilyen agyondíszített adventi koszorúkat az emberek? Miért nem látni sehol hagyományos lila-lila-rózsaszín-lila gyertyákkal készülteket?

Figyelt kérdés

Pl.:

[link]

[link]

[link]

[link]


Keresgéltem a neten, és alig találni hagyományos koszorúkat. Nektek mi a véleményetek erről?

Nem ismeri a többség a jelentését vajon?



2012. dec. 11. 15:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én tudom mire gondolsz és meg is értelek.

Nálunk kb. minden évben ilyen van: [link]

Amúgy az ízlésesen elkészített, lila-lila-rózsaszín-lila kombinációt tartom legfontosabb szempontnak. Egy-két masni vagy valami még belefér (pl. narancskarika,dióbél).

Mi mindig együtt csináljuk a családdal (férjem+én+3 lányunk). Amit linkeltél, mondjuk a feminás 1. képe szerintem már átlépi a "giccshatárt" és azt mindennek mondanám, de nem advent koszorúnak. :)

2012. dec. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Előző, 11-es vagyok:

A "hagyományos" kifejezésre: [link]

Itt aztán sok minden van, ami nem éppen hagyományos. :D

2012. dec. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ó, mondom, eszembe sem jutott a "hagyományos adventi koszorúra" keresni, jó hogy mondod.. De hát úgy tűnik erre sem csak a hagyományost hozza. Gáz.

Legdurvább a négyszögletes koszorú. :-)


Amit linkeltél hagyományosra.. Kb ilyen az elképzelésem igen. Bár a masni kissé idétlenül van ezen, de azt meg lehet oldani szebben is.

2012. dec. 16. 00:44
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát szerintem egyik sem valami csodaszép koszorú.

Van egy amit inkább töviskoszorúnak képzelek el, mint adventinek. (Főleg azokkal a gyertyákkal...): [link]


[link] Ehhez nagyon hasonló van nálunk, csak lila-lila-rózsaszín-lila színkombinációval és másfajta díszítéssel.(Csipkebogyó, narancskarikák és bézs-halványsárgásbarnás-barackszínű szalaggal.)

2012. dec. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
első két linket végignéztem, tovább nem bírtam. sok közel van a giccshez, giccsparádé. a szavazós meg viccparádé, bellai alíz 176 szavazattal, balló istván 2 szavazattal, pedig gyakorlatilag egy kaptafára készült mindkettő, nincs sok eltérés. feminások ultramodernek, nem tetszik. szerintem sem ismerik a koszorú és színek jelentését.
2012. dec. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!