Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha el akarom hagyni Magyarorsz...

Ha el akarom hagyni Magyarországot, akkor hova menjek?

Figyelt kérdés

Szeretném végleg elhagyni az országot, az okait nem részletezném.Viszont csak látogatás céljából térnék vissza bizonyos időszakokra.

Hova érdemes menni európán belül?Melyik az az ország, ahol el tudok helyezkedni átlag emberként, átlag munkát végezni, nyugodtan élni, nyelvet tanulni, családot alapítani normális körülmények között?

Az általam kiválasztott legszimpatikusabb országok.

Hollandia, Svédország, Belgium, Luxemburg, Norvégia, Finnország, Németország vagy Franciaország.

Ezeket gazdasági, szociális és környezeti szempontok szerint választottam.Szempontjaim szerintetek megfelelőek?

Alapszintű Angol és 500 e ft elég nekem és a páromnak, minimalista igényekkel ahhoz, hogy elinduljunk és új életet kezdjünk valamelyik országban a fentiek közül?

Csak olyanok válaszát várom, akik reálisan alá tudják támasztani érveiket.Olyanok akik csak a magyarországgal és a nemzettel vannak megáldva és mindenképpen le akarnak beszélni mert nem tartják jó ötletnek elmenni innen, azok hanyagolják a válaszadást ha egy mód van rá.Mert a kérdés nem az hogy megéri el elmenni, hanem hova és miért érdemes menni, jobb életet kezdeni szociális, gazdasági és környezeti szempontok alapján?Továbbá az, hogy milyen esélyekkel indulhatok?



2013. jan. 10. 01:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

hataratkelo.blog.hu

sok hasznos infot talalhatsz rajta. 1 fontos szempontot kihagytal az orszagvalasztasban, az pedig a nyelvtudas. Illetve annak hianya. Egyik sem angol anyanyelvu orszag. Ha nem beszeled az adott orszag nyelvet, ahova kimesz, eselytelen vagy mindenre.

2013. jan. 10. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 500 ezer Ft az elég, abban az esetben, ha kiérve azonnal eltudod kezdeni az új életed.

Arra, hogy teng-lengj, arra kevés. És sok helyen nem is kaja vagy a ruha a drága, hanem a szállás.

És teljesen egyetértek az előttem szólóval, hogy nem ártana az adott ország anyanyelvén is beszélned, szerintem inkább legalább középszinten.

És ha ki mész, neked kell ügyes lenned és nem azt várni, hogy a kintiek majd kiássák neked a gesztenyét, így például mindenki értse meg a "nyelvet" amit nem tanultál meg.

És az is lehet, hogy az ottani hatóságok is elvárják, hogy rendelkezz egy minimális x összeggel, ha hosszabb ideig akarsz kinn lenni, sőt tartózkodási engedélyt is kell kérni pl. 3 hónap után az ottani hatóságoktól.

Érdemes szerintem az adott országok nagykövetségeinél is érdeklődni egyről másról, még az utazás előtt.

2013. jan. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem Hollandia vagy Finnország. A finnek annyira imádják a magyarokat, hogy ott szinte mindent megkapsz, ha kiderül, hogy magyar vagy. A hollandoknak tök mindegy, milyen a nemzetiséged (kiv. német), ha jól dolgozol lesz zsetonod. Tanulj nyelvet.
2013. jan. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az apukám is így ment ki 5 éve Hollandiába. Tök jól megvan. Mi is megyünk utána.
2013. jan. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Franciaorszagban semmi esélyed nincs, ha nem beszélsz franciaul.

Luxemburgban mar esélyesebb, hogy talalsz olyan munkat, ahol elég, ha angolul beszélsz, bar ez persze a szektortol is fugg. Viszont alapszintu angol itt sem elég semmihez. Aztan ott van a rengeteg adminisztracio, amit mindig meg kell csinalni, ha egy idegen orszagba koltozol. Az nagyon nehéz lenne francia, német, esetleg portugal nyelvtudas nélkul.

2013. jan. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

(5. vagyok) Ja, azt azért hozza kell tennem, hogy Franciaorszag keleti részén éltem, ami a legszegényebb régionak szamit és itt a legnagyobb az orszagban a munkanélkuliség. Es nagyon rossz volt itt volt kulfoldinek lenni. Belgium francia részét megint csak a nyelv miatt nem ajanlom, (az északi részrol nem tudok nyilatkozni). Meg ha mar errefelé akarsz letelepedni, akkor minek dolgoznal Belgiumban, ha ugyanazért a munkaért 60 km-rel odébb sokkal tobbet kereshetsz és kulturaltabban élhetsz, ugye (Luxemburgban).

Finnorszagban sosem jartam, de van 5 finn kollegam és ok tényleg nagyon nyitottak a magyarokra (is). Rogton megtalaltam veluk a kozos hangot, és nem voltak eloitéleteik (vagy ugyesen titkoltak :))

Németorszagban sem éltem még, de szerintem német nyelvtudas nélkul nem érdemes oda se elindulni.

Szerintem is neki kéne még feszulni a nyelvtanulasnak. Azonkivul, ha mar angolul beszélsz, nem gondoltal Irorszagra? Engem 4 éve elkergetett onnan a gazdasagi valsag, de ugy tunik kezd megint labraallni az orszag.

2013. jan. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én németben élek kb egy éve. Nyelvtudás nélkül mentem ki,de magyarokkal dolgoztam,így nem volt gáz. Sajnos nehéz ilyen helyre a bejutás...Nyelvsuliban tanulom a németet,most akarok munkát váltani,nemtudom még hogy fog sikerülni,elmondom a tapasztalataimat:


Sikerült rálátnom arra,hogy mindenki beszél angolul,az alap boldogulással nem lenne gondod, munkakereséssel annál inkább. Sajnos nem csípik a kelet európaiakat, max segédmunkákra vesznek fel, csak nagyon jó némettudással tudsz előre lépni,de az sem garantált. (a német tanárom román, német nyelvtanárként ment ki és több évig takaritonőként dolgozott,mire talált normális munkát)

500e forint kb egy hónapra elég,ha sikerül olyan albit találnod,ahol nem kérnek kaukciót 4-5 hónapra. Mert akkor bizony egy kanyi fityinged sem marad ételre. Ahol én élek, ott egy egyszobás albérlet átlagban havi 3-400euro plusz rezsi...Bár az étel ugyan annyi mint itthon,500 ezer max egy hónapra elég akkor is,mivel ki kell az albit előre csengetni 2-3 hónapra...


Amúgy ha németnél helyezkedtél el melózni,akkor nem gáz. Jófejek,segítőkészek ha látják rajtad,hogy akarod csinálni. Tény,hogy erősen él bennük a felsőbbrendűségi öntudat,de nézd...érthető is, magukon hordják az uniót, jó gazdaságuk van, fizikai munkát nem kell végezniük,mert mi megcsináljuk helyettük... Ha melót keresnél, a törököknél,araboknál érdemes, ők hamarabb szóba állnak veled szerintem. Na persze minimális nyelvtudás kell.


Én így látom a dolgot. Mi a szakmád? Itt a keresett szakmák: asztalos (azt pont tudnék egyet), ács, burkoló, hentes (inkább csontozó), autószerelő és fényező, ilyenek.

2013. jan. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Gyovai Renáta Adrien válasza:
100%

A franciák nem szívesen beszélnek más nyelvet... tapasztalat én most jelenleg Fr.o-ban élek. A francia nyelvtudás itt fontos. Angollal talán-talán de nem fognak törekedni arra, hogy megértessék magukat veled.


Egy ismerősön Finnországba ment és nagyon nyitottak voltak felé, semmi gondja sincsen.

valamint az oktatás kultúrájuk eléggé fejlett, ha a jövőt is figyelembe vesszük, mint írtad családalapítás.


sok sikert :)

2013. jan. 14. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
86%
Norvégiát nem ajánlom. Én itt élek. Az 500 ezer Ft nem elég az elinduláshoz, ha nincs ismerősöd, akinél lakj (ingyen!). Az albérleti díjak igen magasak, ráadásul kaukciót is kérnek, ami hivatalosan 1 havi lakbér, de van, aki ennél még többet kér (2-3 hónap). A főbérlők válogatnak a jelentkezők közül, és mivel biztosra akarnak menni, hogy tudod majd fizetni a lakbért, ezért munka nélkül nincs nagy esélyed. Az élelmiszeren még lehet valamennyire spórolni, de az 500 ezer Ft hamar elfogy még úgy is, ha van hol laknod. Szinte mindenki beszél angolul, viszont sajnos szinte minden álláshoz kérik a norvég nyelvtudást (nem értem, miért). A tömegközlekedés szintén drága, sok helyet pedig (pl. gyártelepek) meg sem tudsz közelíteni autó nélkül, hogy esetleg leadj személyesen egy önéletrajzot.
2013. jan. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
81%
A skandináv országokban nagyon drága minden, az 500 FT kettőtöknek nagyon nagyon hamar el fog menni, ha nem találtok gyorsan melót:S
2013. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!