Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A Szlovákok VALÓJÁBAN miért...

A Szlovákok VALÓJÁBAN miért nem kedvelik a Magyarokat, Magyarországot?

Figyelt kérdés

Sok embert kérdeztem, hogy mi ennek az oka, de csak annyit tudtak mondani, hogy k*csögök, szemetek, azt hiszik, Ők jobbak nálunk,mert félnek tőlünk, és támadnak, mert irigyek.

De, én arra vagyok kíváncsi mikor kezdődött ez a dolog, és mi az oka?

És tényleg nem kedvelnek minket, vagy csak kitalált dolog ez?


2011. jún. 26. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Szvsz ez azért van mert nagymagyo. idelyén kissebségbe voltak elnyomottnak érezték magukat(talán így is volt hisz értelmiség alig akadt köztük, egyszerű parasztok voltak és akkoriban a munkásokat emígy sem tisztelték)miután széttváltak az országok vissza akartak ezért vágni a magyaroknak a "régmult sérelmeiért" és álltalában ahogy a pletykák is terjednek (mindenki tesz hozzá vmit) a köv generáció mindig színesebben hallotta a történeteket és mára már maguk sem tudják h miért is utálják a magyarokat.
2011. jún. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Akkor kezdődött, amikor a Habsburgok a '48-as harcokban ellenünk hangolták őket, és a dualista birodalom helyett egy trialistát akartak. Ugyan ez volt a románokkal, szerbekkel és a horvátokkal is. A különbség az, hogy a horvátok felfogták, hogy az orruknál fogva vezették őket, a másik 3 nemzet pedig nem. Ezért is jó a kapcsolat velük, ellentétben a többivel.
2011. jún. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom a mai szlovák-magyar ellentét Trianon miatt indult ki, majd a kisebbségi próblémák...
2011. jún. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Látom, túl sokat interneteztek, tvztek és rádióztok... Mi az hogy a szlovákok utálnak minket? Lehet, hogy van olyan szlovák aki utál, de az nem jelenti azt hogy nagy általánosságban így lenne...
2011. jún. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

A válasz megírásának időpontja: ma 19:35


Tömeges ellenpélda?

2011. jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:35


Ez jó vicc volt, de komolyan. Jót röhögtem.

2011. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

A legtöbben magasról szarnak az egészre. Tudom, mert szlovákiai magyar vagyok, van lehetőségem közelről megtapasztalni a dolgokat... Vannak olyanok, akik szívesebben látnák holtan minden magyart, de erre a másik oldalon is van példa (van olyan magyar, aki szívesen rendezne vérfürdőt a határ túloldalán), de szerencsére ezek vannak kevesebben és a társadalom úgy ahogy megfékezi őket.

Persze akkor kezdődnek a gondok, ha a politikusok közé kerül egy-kettő ezek közül a "jószándékú" emberek közül...

2011. jún. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Tapasztalatbol mondom, hogy a szlovakok tobbsegere ez nem igaz. Nekik is megvannak a sajat szelsosegeseik, ennyi.
2011. jún. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Cetli válasza:
32%
Akit meglopsz azt utálod. Megloptak hát utálnak. (Trianon) Jobbak voltunk, féltékenyek lettek, ellenünk fordultak, megloptak, utálnak.
2011. júl. 18. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%

Azért utálnak minket mert rossz a történelemtanítás az országban nekik azt tanítják, hogy itt ők elnyomásban voltak és nem voltak jogaik, nem tanulhattak nyelvükön stb..

Pedig pont ezt csinálják ők ezt a magyarokkal...

2013. jan. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!