Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért van az hogy a 16-17éves...

Miért van az hogy a 16-17éves fiúknál az a menő aki seggrészegre issza magát?

Figyelt kérdés
Többször is figyeltem már meg a fiú osztálytársaim beszélgetését és képtelen vagyok megérteni azt hogy hogyan lehet vkinek a legfőbb motivációja az hogy "hétvégén jól bebaszunk"? Én nem azt mondom hogy egy bulin ne igyon alkoholt,de az már szerintem elkeserítő hogy arra mennek hogy minnél jobban szétcsapják magukat..és jelen esetben még gimnazistákról van szó.Ez később,egyetemen is így van? Vagy ez a normális 2013-ban?

2013. febr. 25. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez már korábban is így volt, max csak az egyetemen...
2013. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez tényleg elkeserítő, és nem normális. Kamaszkorban az emberek hajlamosak a jót rossznak és a rosszat jónak titulálni. Később aztán felnőnek, és a többség értékrendje visszaáll normálisba. Felnőttkorban már a legtöbben belátják, hogy berúgni rossz és ciki, és hogy akinek ez a fő motivációja, annak az élete igencsak lapos, és a látóköre igencsak beszűkült.

Hogy mikor fog ez változni, az egyéntől függ. Van, akinek már a középiskola alatt is több esze van ennél (úgy vélem, hogy neked is), van, akinek az egyetem alatt jön meg az esze, van, akinek még csak azután. Szociális környezeti hatásoktól is nagyban függ.

2013. febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez 10 éve is így volt, és elnézve idősebb ismerőseim gondolkodásmódját, valószínűleg 20 éve is.

Erre nincs racionális válasz; egyfajta posztmodern rítus, hasonló a törzsi társadalmak transzkereső rítusaihoz, csak annál jóval kevésbé spirituálisak.

2013. febr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Nemzeti kultúra, nemzeti sport.
2013. febr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nyugodj meg, nem csak a fiúk, hanem a lányok is és nem csak 16-17 évesen, hanem kb 13tól végtelenig szeretik magukat seggrészegre inni magukat az emberek. a válasz arra, hogy miért, az az, hogy felvágjanak vele, hogy mikor seggrészegek ne foglalkozzanak a problémáikkal, meg mert nem érzik a határt. régen is piáltak rendesen, de ma már még gyakoribb.
2013. febr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem attól lesz valaki menő, hogy leissza magát. Szerintem az alkoholfogyasztás normális mértékben jó dolog, és pont ez az amit sokan nem értenek. Én is el szoktam menni időnként haverjaimmal/osztálytársaimmal iszogatni és bulizni, de nem az a cél, hogy berúgjak, hanem hogy jól érezzem magam. Én általában tudom, hogy hol a határ, de ez azért közel sem minden ismerősömről mondható el. 16/f
2013. febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez már évek óta így van, sőt korábban is így volt, csak ugye akkor még más világ volt és a szülők jobban nevelték a kamasz kölyküket és akkor még nem volt ez olyan gyakori mint még ma.

Ma ez már teljesen máshogy van, én nem voltam nagyon ilyen, igaz hogy ittam de sosem mentem el addig hogy akkor hányjak az alkoholtól, én is kicsit leittam magam, addig a pontig ameddig még jól esik és kész, onnantól már az alkoholmentes italok jöttek.

Hogy ez konkrétan miért van így, mert élvezik azt hogy jaj buli, semmi felelősség tudat, stb... stb... Meg ugye azt hiszik hogy ez a menő.

Később az egyetemi időszakban is csak növekedni fog ez vagy sokaknál még meg sem szűnik. De később már benő az ember fejelágya amikorr már kikerülnek az életbe, és mindent maguknak kell állni, meg saját feleősség tudat is előfog jönni és még sorolhatnám.

2013. febr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez már 20-25 éve így van kérdező ,nem 2013-as szokás.


Nekem a szüleim is mesélték hogy a kollégisták a gimnáziumban , sokszor ivászatot csaptak meg orgiákat.

2013. febr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hm:) hát köszönöm válaszokat egyébként utolsó hozzászóló,az orgiák sajnos csak a koleszosoknak adatik meg:/ :)
2013. febr. 25. 19:24
 10/10 anonim válasza:

Az én osztálytársaim is ilyenek, még a lányok egy része is. Van egy fiú osztálytársam aki úgy tesz mintha drogozott volna és félrebeszél amikor tudjuk h színjózan, amikor ilyet csinál akkor "játszik".

A maiak még gyerekek, éppen ivást és részegedést játszanak.

2013. márc. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!