Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A németek hogyan vélekednek a...

A németek hogyan vélekednek a romákról?

Figyelt kérdés
Tehát pl hogyha elkezdenék neki ecsetelni egy két dolgot, hogy én pl nem szeretem őket, vagy belém kötöttek, hogyan reagálnak? Ők sem kedvelik őket túlzottan?
2013. ápr. 14. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel a németeknél jóformán nincs roma, aki meg van, azok normáliask, ezért ha elkezded öket szidni, akkor egyértelmüen rasszistának fognak tartani.
2013. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyes részeken ahová betelepültek, ott nagyon ki vannak rájuk akadva, még a törökök is. Múltkor linkeltek egy cikket amiben nyilatkoztak róluk a törökök és a németek, hát nem túl barátságosan.


Akik közelében meg nem él, az itt is mint a Rózsadombon egy rózsaszín szemüvegen keresztül látja őket.

2013. ápr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25 éve élek Németosztágban, NEM Rózsadombon vagy hasonló helyen, és eddig KÉTSZER találkoztam romákkal, mindkét esetben Magyarországról jött koldulók voltak.
2013. ápr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Németosztágban = Németországban
2013. ápr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De én a mostra vagyok kíváncsi, nem a múltra.
2013. ápr. 14. 22:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Lättam rola nemet TV riport filmeket. Az "öshonos" roma az näluk Sinti, ejtsd szinti, es zenesz-cigäny, meg mutatvänyos-cigäny, tehät dolgozik. Nincs vele gond. Viszont mostanäban äramlanak be a szerb romäk, magyar romäk, romäniai stb. romäk es hät azokkal baj van. Hangosak, szemetelnek, rongälnak, szetverik az epületek mozdithato reszeit pl. elektronika. Illegälisan laknak egy-egy kis lakäsban akär huszan is. Ahol mär megtelepedtek, ott mär "ismerik" öket.
2013. ápr. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én délnyugati részen vagyok, de itt alig akad roma.

A svábok elég rendesek, de dolgozni, azt kell.

Folytassam?

2013. ápr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!