Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért tartják szerencsétlen...

Miért tartják szerencsétlen napnak péntek 13-át?

Figyelt kérdés
Mármint a babonások.
2008. jún. 13. 17:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Ha jól tudom, a Bibliából eredeztetik a péntek 13 szerencsétlenségét. A 13 azért eleve szerencsétlen szám, mert az utolsó vacsoránál 13-an ültek az asztalnál - és Jézus ugye meghalt. Innen ered az a babona is, hogy ha 13-an ülnek egy asztalnál, ott valaki meg fog halni. Hát, egyszer biztosan...


A péntek is Jézushoz köthető, de sajnos azt én sem tudom, miként.

2008. jún. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
nem tudom, de szerintem van benne igazság - bár nem vagyok babonás -, mert péntek 13.-án születtem, és nem kicsit vagyok szerencsétlen :(
2008. jún. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
ja, egyébként vannak népek, ahol kimondottan szerencsés ez a nap, még ünnepségeket is rendeznek ez alkalomból... az előző válaszadó
2008. jún. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy halottam, hogy nem feltétlenül szerencsétlen nap a mai. Ilyenkor dől el, hogy a Te napod szerencsésebb vagy szerencsétlenebb lesz-e az átlagosnál. Szerintem ma 1.7 millónak szerencsés volt ez a nap, hisz véget ért az iskola :).
2008. jún. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
37%
Nem tudom, de jól rábasztam, úgyhogy nekem szerencsétlen.
2008. jún. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Péntek 13.-a a templomos lovagokhoz kötődik.Talán elég annyit leírni,hogy 1307 október 13.-án pénteken IV.Fülöp francia király az összes franciaországban tartózkodó templomost letartóztatta és kivégeztette.Ez egy nagyon jól összehangolt hadművelet volt,estére 15000 embert vertek vasba,és péntek 13 ettől kezdve úgy költözött be az emberi köztudatba,mint a naptárban előforduló legszerencsétlenebb nap.
2008. jún. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 tade ***** válasza:
100%
Nekem mindig is szerencses nap volt pentek tizenharom, csak pozitivat tudok rola mondani.
2008. jún. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Azért tartják szerencsétlennek, mert ha ilyenkor valami rossz történik, vagy valamit elcseszünk, akkor van mire ráfognunk. Az én nagypapám péntek 13-án kapott szívinfarktust, és másnap meghalt. Mégse gondolom, hogy szerencsétlen nap lenne. Mert nem azért kapott szívinfarktust, mert péntek 13 volt. Előtte már 5-ször volt szívinfarktusa, és egyik se péntek 13-án.
2008. jún. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%
Az utolsó vacsorával kapcsolatban: a babona szerint, ha 13-an ülnek egy asztalnál az hal meg először, aki először áll fel.
2008. jún. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy tudom, hogy azért szerencsétlen a 13 as szám, mert 13-an ültek az asztalnál az utolsó vacsoránál, a péntek meg azért, mert azon a napon feszítették keresztre Jézust
2008. jún. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!