Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A spanyol hogyan lett ilyen...

A spanyol hogyan lett ilyen hihetetlenül liberális nép a melegekkel szemben?

Figyelt kérdés
2013. jún. 2. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
jó kérdés, de tényleg eszméletlen ami ott megy, láttam már párszor ... sztem nincs még egy olyan ország, ezer esetet mesélhetnék. de lehet h csak simán van egy elfogadható értelmi színvonal? hááát jó kérdés.
2013. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Úgy, hogy az itthoni "ismerős ismerősének az ismerőse olvasta a kurucinfón" típusú tájékozódás és előre ítélkezés helyett ők élőben tapasztalták meg milyen a melegekkel együtt élés és az alapján ítélkeztek.


És lám lám, nem kell kommandósoknak vigyázniuk az óvodáknál, nincsenek gonosz gyerekb.szó b.zik és a népességnövekedéssel sincsenek (más európai országénál nagyobb) gondok.


Mindezt úgy, hogy papíron a katolicizmus egyik legfontosabb bástyájáról beszélünk a világon.


Milyen meglepő eredmények, hihetetlen.

2013. jún. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

jaja ez igaz. tényleg ott aztán nem tudsz meglepni senkit azzal h meleg vagy. voltam én olyan kiránduláson ahova a srác tök természetesen hozta magával a barátját, más meg a bnőjét, és igazából a kutyát nem érdekelte, tök semleges volt. náluk ez annyira mindennapos h először még meglepődtem, hogy a 90 éves nagyi az unokával a melegbárba megy keresni apukát éjszaka (komoly!), meg hogy a metrón csókolózni is láttam 2 srácot és a kutyát se érdekelte, aztán lassan én is hozzá szoktam h a legnagyobb természetességgel kezelik.

na jóóó előzőnek mondom h látod talán pont itt van a lényeg ... náluk azért az átlagnak is van egy bizonyos értelmi színvonala, de hát mit akarsz ha ilyen kurucinfós hülyeséget olvasgat egyáltalán valaki ?

ott a kicsiket nem féltik ám egy cseppet se a melegektől, hát ezt se akartam elhinni de a saját szememmel láttam h amikor volt náluk a melegfelvonulás, a kicsik is ott baromkodtak köztük, aztán meg a szülei azt nmyilatkozták a tv-ben, hogy ők fontosnak tartják h a gyerekeik már korán ezt természetességgel elfogadják, és ennyi. szal egész más a mentalitás na, te ezt elmagyarázni se tudod egy magyarnak ... érted, ott nem hogy nem féltik a kicsiket a "csúnyabu--iktól", hanem olyan hirdetést is láttam h kifejezetten meleg baby sitter srácot kerestek, mert hogy állítólag ők megértőbbek meg türelmesebbek a gyerekekkel ... hát ennyi.

szted a magyar mikor fog így gondolkodni? nekem van egy tippem: soha a büdös életben ... :D

2013. jún. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Úgy hogy társadalom nem szélsőségesen heteronormatív. Nem sütik rá az emberre vagy valamileyn dologra hogy ez ezért és azét is b@zis. Alapvetőn a nők egyenjogúbbak, a férfiak érzelmesebbek, a nemi szerepek sokkal kiegyenlítettebbek. És a világ nem omlott össze. Ami a katolicizmust illeti, se Spanyolhonban se Latin-Amerikában nem az elitista fundamentalista gyűlölködő változata volt jelen, hanem a toleráns befogadó változat. A melegséget bűnnek tekintik, de nem lesz egy vallásos ember célja, hogy kicsináljon egy meleg embert, míg nálunk ha egy homofób megtudja valakiről hogy meleg azon kezd dogozni hogyan kergethetné akár az öngyilkosságig.
2013. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

hát bizony. az utolsó mondatra reagálva, tudok én olyat sajnos h pont ez történt, aztán a csávó addig nem nyugodott amíg tényleg ki nem csinálta a meleg srácot ... elég szomorú de ez van. én nem vagyok meleg, és igazából rohadtul elegem van abból h csak mert nekem semleges az egész meg nem kezdek mocskosbuxizni ha meghallom ezt, akkor rögtön rám sütik h én is az vagyok....

lényeg a lényeg h kimondva vagy kimondatlanul de nálunk egy közösségben sokáig nincs maradása egy meleg srácnak, ezt be kell ismerni.

hát látjátok, most is tüntetéseket szervezenek a melegek ellena francia nagykövetség elé, hogy tiltakozzanak a homoházasság ellen meg hogy a család védelmében állítólag, és naná az összes visszamaradott nagymagyar éljenzi a dolgot és veri a mellét h ő tuti ott lesz.


na kell még vmit mondani h érzékeltesse az ember a magyar átlagos értelmi színvonalat? ilyen pl miért nem jutna eszébe soha egy civilizált országbelinek?

2013. jún. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából akkor lesz elfogadás, ha egyre több olyan heteró férfi van mint te előző, aki elfogad minket. Azzal tudtok segíteni ha heteróként mellettünk álltok, akár azt is vállalva hogy titeket is leb@ziznak. Tudom, hogy sértő de tényleg őszinte hálám és tiszteletem. Amúgy meg a híresen macsó heteró lain-amerikaik , spanyolok tényleg elfogadóbbak. A férfiak fele annyira se akadnak ki, mint a magyar férfiak. Talán azért mert nem a b@zik útálata határozza meg a férfiasság mércéjét, és ezt a csajok is értékelik. :D
2013. jún. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ugyan, de gondolod h egy heterót zavar ha lebuz..zzák? kb nem érdekel, akit meg érdekel, ott "van valami" ... vagy nem? Hát nem tudom.

Én arra értettem h tehát olyan agyi szinten képesek lenni sokan h ha pl van egy meleg haverom és még csak nem is érdekel, szóval nem utálom emiatt, akkor mindjárt hülyének néznek. Ja hát igen, más országokban ez a normális, de hát nálunk .... egy vicc, mint minden ebben az országban. A magyar embert ki kéne találni, komolyan mondom.

2013. jún. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon toleráns, modern és értelmes nép, felfogták hogy attól hogy valaki NEMI orientációs zavarban született nem tehet róla, és joga van teljes és boldog életet élni.
2013. jún. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyan ez egy több mint 10 éves poszt, de ezen melegként én is elgondolkodtam. Egy fő ok van erre szerintem, hogy a Franco-rendszerről még azért van kollektív emlékezet a spanyol társadalomban. Számos mocskos dolgot tettek akkor meg: rendszerellenes szülők újszülőtt gyerekeit apácák, papok, orvosok közreműködésével elrabolták és rendszerhű családhoz adták. A valódi szülőnek azt hazudták hogy hallva született a gyerek. 30 ezer gyerekkel csínálták ezt meg, és a mai napig derülnek ki esetek. Franco alatt tiltott volt a válás, a házasságtörés bűncselekmény volt. Voltak melegek, leszbikusok akiket munkatáborba küldtek; míg aki a rendszerrel szimpatizált azt békénhagyták.


Ilyen háttérel nem csoda ha sokat liberalizálódott a társadalom. De amúgy igen, ha kiutazik az ember valamelyik spanyol nagyvárosba, akkor olyan más szemléletet lát LMBT téren, mintha az itthoni - azóta sokat romló - helyzethez képest egy másik bolygón élne. Nem rég voltam Torremolinoson, Malaga mellett, amely egy teljesen LMBT központú hely, ami eléggé látszik ott, de mégsem csak ez van. Nem erőltetnek senkire semmit, a helyiek meg nem problémáznak ezen, a városvezetés jobboldali.

febr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

oké, de Torremolinos egy gay paradise eleve, bár persze Madrid és BCN is.

lényeg h itt nyugodtan lehet bárki meleg, a kutyát nem érdekli.

a középiskolákban pl hetero & gay alliance délutánok vannak, heteró fiúnak általában egy meleg fiú a legjobb haverja és így tovább. egyszer megkérdeztem a nagy machót, h miért, azt mondta, mert tök sok előnye van belőle, jobb velük csajozni, jobb velük ruhát vásárolni :D de ezen kívül se zavar a kutyát se.

nemrég volt egy nagy verés, bele is halt az illető, de ezek transok ellen irányulnak 99%-ban, a melegek a kutyát nem érdkelik. a transok megint egy más világ.

úgyhogy másik bolygó, igen.

febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!