Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért utálnak minket Magyaroka...

Miért utálnak minket Magyarokat a Románok és a Szlovákok?

Figyelt kérdés
Történelmi oka van, vagy az elcsatolt területeken rekedt magyarok miatt? Hallani össze-vissza mindent, de frankón szeretném tudni. Mi a lényeg? Persze minden országnak megvan a maga nacionalista csoportja és szemlélete..., de szerintem ez kicsit többről szól. II. vh, a vezetők hozzáállása, vagy mi?

2013. szept. 9. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
4%
Ez csak egy altalanositas, beszeltem mar sok romannal, szlovakkal, semmi bajuk nincs velunk. Ugyanugy, ahogy nekem sem veluk. Csak van egy hangos unintelligens kisebbseg mindharom (magyar is) oldalon, akik miatt nem igy tunik.
2013. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

A tótok és az oláhok soha nem szerették a magyarokat. Trianon előtt azért nem, mert még ott is elnyomták őket a magyarok, ahol nem a magyarok voltak többségben. Trianon után úgy érezték, hogy változott a felállás. Most ők az urak, és "visszaadhatják" a kölcsönt a magyaroknak.

Amikor a II. VH-ban visszafoglaltuk ezeket a területeket, a magyarok sem "szerették" őket.

A szocializmus alatt mérséklődött a helyzet. Nem volt ennyi ellentét a magyarok és a szlovákok között. Romániában viszont igen. De ott a románoknak sem volt jó sorsuk.

A rendszerváltás óta viszont a mai napig is kölcsönös a gyűlölködés. Egyes pártok még szítják is í gyűlöletet.

2013. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit én hallottam változatokat:

- állítólag a honfoglalás idején nemcsak a vereckei hágón keresztül jöttünk, hanem dél-kelet felől is. A mai Erdély területén ott maradtak közülünk "páran" elfoglalva azt a korábban már ott élt románoktól. Ők azért haragszanak ránk.

- ugyanekkor a szlovákok részéről "állítólag" a Szvatopluk királyuk egy fehér lovat kért annak fejében, hogy a saját területük egy részét átengedi nekünk. Azt mondják, innét ered a mondás: "Országomat egy lóért!"

A szlovákok szerint Szvatopluk király ezt nem így értette, Árpád viszont igen, így szépen elfoglaltuk azt a részt (is)!


Azóta is haragszik ránk mindkét nép, nemzet! Hogy mi az igazság? Szerintem az életben sem fogjuk megtudni!

2013. szept. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
félnek tőlünk.
2013. szept. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!