Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A szlovákok valóban nem...

A szlovákok valóban nem szeretik a Magyarokat, vagy ez csak a média kitalációja?

Figyelt kérdés

Tudom, nem lehet egy országra rámondani, hogy utál egy nemzetet, de ...


Hallottam, hogy nem kedvelik a magyarokat. De, ez mennyire igaz?


Mindig csak az ismerőseim, akik nagyon büszkék a magyarságukra, Ők szidják a szlovákokat.


Meg egyszer volt, hogy megvertek Szlovákiában egy magyart, mert magyarul beszélt.


Meg, hogy nem lehet a hivatalokban Magyarul megszólalni.



Ez mennyire igaz?


Kimegyek Szlovákiába, meglátják a magyar rendszámú autóm, megdobálnak féltéglával?


És ha utálnak minket, akkor miért, hogy kezdődött ez el?


2011. dec. 4. 18:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

A szlovák határtól nem messze élek, és gyakran járok át, magyar rendszámú autóval. Csupán egyetlen alkalommal ért inzultus amiatt, hogy magyarul beszéltem, akkor is egy magyarul tökéletesen beszélő ember szidott minket, magyarokat. Felvidéki magyar ismerőseim szerint a magyarokra leginkább az elszlovákosodott magyarok acsarkodnak...


Szerintem az "utálnak minket" az annyira igaz, amennyire a magyarok utálják a szlovákokat. Van egy kb. milliós tótozó réteg, a többi 9 milliónak meg az égvilágon semmi baja egyetlen más néppel sem. Csupán ők a leghangosabbak.


A "kezdetekhez" a következőt érdemes elolvasnod:


[link]

2011. dec. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Egyszer mikor átutaztunk a szlovákokon, nem adtak nekünk wc kulcsot az egyik benzinkútnál a magyarságunk végett. Ezenkívül nem nagyon tudok nyilatkozni erről.

Mondjuk az mindenképpen furcsa, hogy ha egy szlovák állampolgár felveszi a magyar állampolgárságot, automatikusan bevándorlóként kezelik Szlovákiában.

2011. dec. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 mustafa33 ***** válasza:
57%

Covenant, amikor meg akartak verni az nem 2004ben december 5. után volt? Mert ha igen akkor én voltam.

Egyébként valóban nem szeretik a magyarokat, ha látnak, azt hiszik azért jöttél, hogy visszavedd az országot. Ott fordított az arány. A 4 millióból 10% aki nem gyűlöl minket. Már óvodától arra nevelik.

2011. dec. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

A szlovákok alapjáraton utálják a magyarokat. A tobbségnek viszont fogalma sincs arról, hogy miért és nagyon sokan vannak (foleg az északi régióban), akik még az életben nem láttak magyart és annak ellenére gyulolnek. Természetesen vannak normális emberek is, akiket nem érdekel, hogy magyar vagy-e, de a tobbség sajnos nem ilyen. Rengeteg a korlátolt agyú idióta(persze azokból az egész világon van boven). Az utálat foleg szóban nyilvánul meg - hallod ahogy a hátad mogott kommentálnak, az uzletben húzzák a szájukat, ha magyart kell kiszolgálni, stb. Attól viszont, hogy megdobálják a magyar rendszámú autót téglával, vagy leszúrnak az utcán azért, mert magyar vagy, nem kell tartani - nem magyar irtó tomeggyilkosok járkálnak az utcán!

Ami a hivatalokat illeti, azzal mondjuk én teljesen egyetértek. Ha az ember a világ bármely országában él, és foleg, ha oda szuletett, akkor alap dolog, hogy beszélni kell az ország hivatalos nyelvét! Pl. Angliában bármit intéz az ember, angolul teszi, Németországban németul. Szlovákiában pedig szlovákul. Nem várhatja el senki, hogy majd a hivatalnokok fognak megtanulni magyarul, ruszinul, cigányul, angolul és mindenki a saját anyanyelvén fog intézkedni. A hivatalos nyelv arra van, hogy azon a nyelven intézze az ember a hivatalos ugyeit.

2011. dec. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 mustafa33 ***** válasza:
87%
Előttemszólló, igen Angliában angolul, Németországban németül intézik az ügyeket. De oda a másnyelvű önszántából ment, míg mi felvidéken ideszülettünk. Ahol apáink és nagyapáink is magyarul beszéltek, míg a hivatalnok csak ideköltözött. Mégis az ő nyelvén kell intézkednünk.
2011. dec. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%
A szlovák nem a hivatalnok nyelve, hanem az országé. Az, hogy évtizedekkel ezelőtt mi volt a helyzet, az a jelenben nem igazán számít már semmit. Az pedig, hogy ide születtünk, egy okkal több arra, hogy beszéljük az ország nyelvét.
2011. dec. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó dolog az általánosítás, minden országban vannak gyökerek, de ott is inkább csak a parlamentben jellemző. Az, hogy néhány gyökér megverte az a magyar lányt, attól még nem mindegyik gyökér.


Én táboroztam együtt szlovák gyerekekkel, igen jó bartáok lettünk, Zsolnán egy rendőrtől próbáltunk információt kérni, beugrott az autójába és elkísért minket. És nem emlékszem semmi különösebb attrocitásra sem. Nem is mondom, hogy mindegyik ilyen, de azért az elég erős csúsztatás, ami megjelenik a sajtóban.

2011. dec. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 mustafa33 ***** válasza:

"Ha a gyökerek megvernek egy lányt..."

De ha az ország belügyminisztere, oldalán a miniszterelnökkel hivatalosan bejelenti (nyomozást megelőzve), hogy magát verte meg és eljárást kezdenek ellene? Ez már az országot minősíti.

2011. dec. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 mustafa33 ***** válasza:
100%

Egyik mélyszlovák kollégám kedvenc vicce:

Egy turista iszik a kútból amelyiken ez a felirat: Nepitná voda! (nem ivóvíz). Odamegy egy falusi bácsi és mondja (szlovákul), hogy ne igyon mert nem iható a víz. Erre a turista: -nem értek szlovákul. Erre a bácsi (magyarul): - én mondani, te inni lassan mert hideg.

A kollégám nem politikus, egyszerű kisvárosi polgár (olyan városkából ahol német és szlovák a lakosság), aki 100%ban helyesli a viccbeli bácsi tettét, de csak ha magyarokról van szó.

2011. dec. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Az utolsóhoz: ugyanitt, ugyanezt a viccet arab szereplővel olvastam. Szintén ugyanitt zsidóval. Ennyit a viccről.


Vannak szlovákok, akik nem szeretik a magyarokat. Ők a hasonló magyarok eszmetársai. Vagy nagyon buták és megvezették őket, vagy nagyon buták és volt konkrét rossz tapasztalatuk, aztán megpróbálnak általánosítani. És van az a kevés, aki nagyon konkrét hasznot húz az egészből.

A többieket, szlovákot, románt, szerbet, horvátot, magyart, németet... nem érdeklik az ilyen kérdések, vagy egyenesen baromságnak tartják azokat.

2011. dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!