Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szeretitek a karácsonyt? Ha...

Szeretitek a karácsonyt? Ha nem, akkor miért nem? Soha nem szerettétek, vagy egy esemény miatt utáltátok meg? És a szilvesztert?

Figyelt kérdés

Hazafelé jövet a buszon elgondolkoztam. Karácsonykor és szilveszterkor több baleset van, mint általában, vagy legalábbis ilyenkor még jobban megviseli az embert. Kíváncsi vagyok, hogy kivel történt már ilyesmi, és ha történt, szereti-e ugyanúgy a karácsonyt, mint előtte, vagy emiatt örökre megutálta az ünnepet.

Nekem apukám halt meg tavaly mikuláskor, nem tudom, az idei milyen lesz, de úgy érzem nem utáltam meg miatta a karácsonyt, vagyis nem akarom megutálni. Sokkal rosszabb lesz, de apum azt szeretné, hogy a leendő családomnak hasonlóan szép karácsonyokat véssek az emlékezetébe, mint nekem apum és anyum. Párom nem szereti a karácsonyt, mert náluk otthon mindig veszekedés volt olyankor, így nem is tudja milyen egy igazi karácsony. A lelke mélyén valójában szereti, de ha egy ember kiskorától ezt látja, akkor nem tudhatja, én mit érzek karácsonykor és mikuláskor. Úgy gondolom, egyelőre vele kell megszerettetnem, persze, ehhez még pár év kell, amíg egy család leszünk, mert most a szüleinél lakunk, az ünnepeket külön töltjük, így nem lehet közös karácsonyunk:)

Ez az én történetem, én úgy gondolom, nem utálom a karácsonyt, inkább ezután méginkább kötelességemnek érzem, hogy a saját családomnak is hasonló ünnepi hangulatot teremtsek ilyenkor.


2009. nov. 6. 17:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem a Karácsonyt se a Szilvesztert szüleim már nem élnek és így nagyon rossz minidg ők juttnak eszembe..17L
2009. nov. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én se szerettem,mert mindig szegény karàcsonyunk volt,màr 4 éve nem is ünnepeltem,de most hogy van egy kisbabàm,szeretném ujra ünnepelni szeretetben,most készülök rà,probàlom megszeretni.
2009. nov. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy mondanám magamról, hogy szeretem a karácsonyi hangulatot (de azért nem égek karácsonyi lázban hetekig).Imádok szívből keresgélni ajándékokat a szeretteimnek, nem csak bemegyek a boltba és az első dolog amit meglátok "jó lesz ez neki"-alapon megy a kosárba. Persze ilyen is előfordul, mert van amikor már nagyon nincs idő és nincs ötletem, ezért bepánikolok, mert vmit mégiscsak adni kell.... De ha valakinek pl. sikerül egy nagyon jó ajándékot szereznem, aminek tudom, hogy nagyon fog örülni akkor nagyon tudom várni az egészet.

Nekünk egyébként ez lesz a 8. karácsonyunk Édesapám nélkül... az első években nagyon nehéz volt... olyankor talán még jobban hiányzott. 15 éves voltam mikor meghalt és egészen addig mindig úgy zajlott nálunk a szenteste, hogy míg Anyukám egész nap sertepertélt a konyhában, Apukám tekergette a drótokat a szaloncukrokra, meg javítgatta a régi díszeket mi meg a nővéremmel pakoltuk tele fát. mióta meghalt én pl. nem szívesen veszek részt a fa díszítésében...

De most már kicsit könnyebb azért. Beleszoktunk, ha szabad így mondani. Megtanultuk hogyan ünnepeljünk nélküle. Ráadásul ez az idei lesz az első igazi közös karácsonyunk a párommal - mármint most először lesz saját fánk stb mivel márciusban különköltöztünk. Szóval ezt most különösen várom. :)


A szilveszter pedig inkább a nem-szeretem kategóriába esik nálam, mert olyankor tényleg mindig tudatosul bennem, hogy telik az idő...

2009. nov. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Én szerettem kicsi gyerekkoromtól kezdve. Mindig szép ünnep volt. 3 éve karácsonykor halt meg apu, azóta már nem várom az ünnepet.
2009. nov. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a hangulatát, a csillogását, a fehérségét, még a csikorgó hidegét is szerettem, főleg addig, amíg fel nem nőtt a gyerekem, Addig ugyanis sokkal izgalmasabb volt, hiszen rajtunk, felnőtteken múlt, hogy varázsoljunk neki szépen feldíszített fát, ajándékokat a fa alá, és minden egyebet, ami ilyenkor kell egy csillogó szemű gyereknek. Talán, majd ha lesznek unokák, újból játszhatok angyalkát:)
2009. nov. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

en floridaba lakok,uh itt 1 kicsit fura a hangulat szamomra.nincs ho,hideg se mindig.de azert szeretem.

plane most,h dec. kozepere varjuk az elso babankat,imadni fogom.

apum kari elott hunyt el,86-ba.de az engem nem befolyasolt ilyen szempontbol.

ha valaki nem is szereti az unnepet magat,de azert jo ,h van egy par nap relaxalni,amikor semmi sem kotelezo,stb.


balaeset szerintem azert van tobb,mert sokan isznak es a volan moge ulnek,egve hagyak a gyertyakat,kapkodnak,stb.

2009. nov. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én imádom a karácsonyt. A készülődés, hogy töröm a fejem, kinek mit vegyek ajándékba, aztán a nagybevásárlás a barátnőimmel - nekem nagyon hangulatos. Az egyik kedvenc ünnepem. Ebben talán a sok ajándék, és persze a suliszünet is szerepet játszik:D

A szilvesztert is szeretem, mert míg a karácsony a család meghitt ünnepe, addig a szilveszter a barátokról, és a hajnalig tartó bulizásról szól.

Érdekes, mert Japánban általában pont fordítva van:D

2009. nov. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Gyerekkorom óta imádom a karácsonyt. Eddigi életemet csupa szeretetben és törődésben éltem, nem csak ünnepekkor, így még nagyobb békében és szeretetben töltjük el együtt. Sokan azt mondják, hogy "jaj utálom a karácsonyt, mert már csak az ajándékról szól". Nekem szép, hogy és nagyon kellemes, hogy azon gondolkodhatok, minek örülnének a szeretteim, és jól esik, hogy ők is elgondolkodnak ezen. Én pl. a tavalyi karácsonyra egy Demjén koncertjegyet kaptam Anyutól, hát nem bírtam abbahagyni a sírást a meghatódottságtól. Arra vágytam.

Nincsen semmilyen rossz élményem erről az ünnepről, boldogok vagyunk év közben is, így karácsonykor is, ráadásul 2 évvel ezelőtt karácsony előtt pár nappal ismertem meg a Kedvesem, így még több boldogsággal várjuk ezt az eseményt.

2009. nov. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem azoknak akik az ünnepek körül veszítették el vmelyik szerettüket, és emiatt már nem szeretnek annyira ünnepelni! Nekem 10 éve okt-ben halt meg Anyukám,és az első Karácsonyokon nélküle nem tudtunk felhőtlenül ünnepelni de már megszoktuk
2009. nov. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Édesanyám, dec.24-én szent este hagyott el bennünket. Miért pont akkor? A karácsony nálunk azóta is ünnep! Jézus születésnapja, megvigasztal, és megbékelteti lelkünket az UR akaratával. A hit és a szeretet, összeköt.A siron tul is! A Szent Este, a Megváltó születésnapja! Ennek a napnak fényét semmi, de semmi nem árnyékolhatja!
2010. jan. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!