Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szeretitek a karácsonyt? Ha...

Szeretitek a karácsonyt? Ha nem, akkor miért nem? Soha nem szerettétek, vagy egy esemény miatt utáltátok meg? És a szilvesztert?

Figyelt kérdés

Hazafelé jövet a buszon elgondolkoztam. Karácsonykor és szilveszterkor több baleset van, mint általában, vagy legalábbis ilyenkor még jobban megviseli az embert. Kíváncsi vagyok, hogy kivel történt már ilyesmi, és ha történt, szereti-e ugyanúgy a karácsonyt, mint előtte, vagy emiatt örökre megutálta az ünnepet.

Nekem apukám halt meg tavaly mikuláskor, nem tudom, az idei milyen lesz, de úgy érzem nem utáltam meg miatta a karácsonyt, vagyis nem akarom megutálni. Sokkal rosszabb lesz, de apum azt szeretné, hogy a leendő családomnak hasonlóan szép karácsonyokat véssek az emlékezetébe, mint nekem apum és anyum. Párom nem szereti a karácsonyt, mert náluk otthon mindig veszekedés volt olyankor, így nem is tudja milyen egy igazi karácsony. A lelke mélyén valójában szereti, de ha egy ember kiskorától ezt látja, akkor nem tudhatja, én mit érzek karácsonykor és mikuláskor. Úgy gondolom, egyelőre vele kell megszerettetnem, persze, ehhez még pár év kell, amíg egy család leszünk, mert most a szüleinél lakunk, az ünnepeket külön töltjük, így nem lehet közös karácsonyunk:)

Ez az én történetem, én úgy gondolom, nem utálom a karácsonyt, inkább ezután méginkább kötelességemnek érzem, hogy a saját családomnak is hasonló ünnepi hangulatot teremtsek ilyenkor.


2009. nov. 6. 17:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
én nemtom h sok embernek miért nem ünnep már a karácsony és ez nagyon szomorú :S sztem végső esetre arra is fel lehet "használni" h egy kicsit kikapcsolódjon az ember ha teheti. Am én szeretem a karácsonyt
2010. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez rosszul hangzik, de utálom a karácsonyt. Régen nagyon szerettem. Tavaj karácsony táján hunyt el a nagymamám, akit nagyon szerettem. Most mindig ő jutott eszembe. A fáról, a hóról, a zenéről... Borzasztó... :(
2011. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Karácsonyt és Szilvesztert felnőtt fejjel kevésbé szeretem, gyerekkoromban jobban szerettem az ünnepet.

Nekem a Húsvét a kedvenc ünnepem, ugyanúgy összejön a család, mint Karácsonykor. Talán a legnagyobb probléma abban rejlik, hogy Karácsonykor legtöbbször ködös az idő, hideg van, korán sötétedik. Míg Húsvétkor éled a természet.

2015. dec. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Szilveszterrel soha semmi bajom nem volt. A karácsonyt kb 10 éves koromig szerettem, addig varázslatos volt, aztán eltűnt a varázs. Szüleim sem állították már be úgy mert nagyként kezeltek, aki már kinőtte és anyagból kibukott, hogy mennyire utalja. Ezután kb 10-16 éves koromig abból állt hogy anya kb november 1-tol február 1-ig csal szidta az egészet, kifejezte a tömény gyűlöletét a "nyálas, klisé ünnep " felé és olyan szinten tolta, ameddig mindenki így nem érzett valamilyen okból. Ha egy díszt kitettunk már ordított, ha karácsonyi zenét hallott ideges lett és csak a karácsonyfát tűrte meg. Annyira gyűlölte az egészet és rosszindulatú volt ilyenkor hogy én szorongás minden egyes évben és egy őszinte mosolyom nem tudott lenni már annyira féltem anyátol és az ünneptol. Aztán kb 16-17 évesen egyik évben neki ugrottam,hogy ne tegyen már ekkora gyűlöletet és szorongást másokra is a karácsony iránt minden évben, hagyja hadd élvezze az aki akarja és akkor abbahagyta, kordában tudja tartani magát és sírva kért elnézést a kb 7 évi karácsonyi terrorjáért. Azóta sem tudok az ünneppel megbékülni de kicsit azért tudom elvezni
2022. dec. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!