Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a kunokról? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Pontosabban a kun származású emberekről?

Nekem vannak furcsa tapasztalataim,amiről sokáig azt gondoltam,csak bebeszélek magamnak.Mikor még rajtam kívül 10 ember állított hasonló dolgokat,és 10 különböző helyen,akkor valami igazság lehet a tapasztalatomban.

6 évet töltöttem el Jász-Nagykun-Szolnok-megyében,és teljesen más karakterekkel találkoztam,mint a környékemen.Úgy voltam vele,hogy olyan emberek laknak ott,mint máshol.Valahogy tévedtem.

Azt figyeltem,barnábbak az átlagnál egyes típusok,de mégsem romák.Kicsit,mintha felsőbb rendűnek éreznék magukat,és véletlenül sem alázkodnak meg.Akik nem tartoznak közéjük attól behódolást várnak,és másnak tekintik őket..Ha nem szeretnek valakit,azt nagyon nem szeretik.Kiabálós fajták.Különbnek érzik magukat másoknál.



2013. nov. 8. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a Kis-kunságban lakom. Az őslakosok itt is barnák, zömök testalkatúak, és büszkék arra, hogy kunok. A legtöbbjük parasztszármazású és "nyakas kálvinista". Régebben valóban többnek képzelték magukat a "bevándorlóknál", de ma már ez nem jellemző.
2013. nov. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Az én szüleim 40 éve költöztek egy JNSZ megyei városba, azóta ott élnek, 22 éves koromig én is ott éltem, és én már ott is születtem.Sok mindent tettek az emberekért ott, amit ennyi idő után ugyan elismernek, mégis "gyüttmentek" maradtak... Fura emberek, az biztos.Nehezen fogadnak be másokat, tényleg többnek hiszik magukat a többi embernél.Ha pedig látják, valaki jobban boldogul mint ők (akár csak egy fűszàllal is több van neki), végtelenül irígyek és rosszindulatúak tudnak lenni.Tiyztelet a kivételnek.

Teljesen jellemző rájuk a konok vagy nyakS kunok

2013. dec. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kunok elnevezés. És igen, büszke kálvinisták, de a templomba be nem teszik a lábukat...

Laktam több helyen is, de ilyen fura viselkedést nem láttam sehol... Pedig én ott nőttem fel.

2013. dec. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!