Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért kell egy vadidegen...

Miért kell egy vadidegen ember születésnapját megünnepelnünk?

Figyelt kérdés

Nem vagyok keresztény, és az egész karácsonyi mizéria púp a hátamon. Az emberek teljesen megőrülnek karácsony előtt. Mindenki ideges, rohan, bunkó módon viselkedik. Többet árt az ünnep, mint használ.

Szomorúnak tartom, hogy a szeretet ünnepének hívnak egy napot, mintha más napokon nem kellene szeretnünk egymást. Nem a pénzen vett ajándék az, amitől a másik érezni fogja, hogy szeretjük. Ha csak ezen az egy napon nyilvánul ez meg, akkor az már rég rossz.

Ráadásul ez egy keresztény ünnep, és én áttértem egy keleti vallásra. Jézus születésnapja pedig egyáltalán nem is biztos, hogy ekkor volt. Mi értelme ennek az egész felhajtásnak?



2013. dec. 7. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Senki sem kényszerít rá hogy ünnepelj, miért zavar ha mások ezt teszik? Ennyi erővel engem meg zavarhatna, te nem ünnepelsz.
2013. dec. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Akkor minek ünnepled meg?Gondolom nem tartanak a fejedhez egy lefűrészelt csövű puskát, hogy most meg fogod ünnepelni a karácsonyt.

azt csinálsz amit akarsz, csak tartsd tiszteletben, hogy ez mindenkire vonatkozik.Van, aki szereti megünnepelni és kész.

2013. dec. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Én sem vagyok keresztény, mégis a kedvenc ünnepem a karácsony. Nem Jézus születése miatt, hanem a hangulata miatt. A legszebb ünnep szerintem.
2013. dec. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
46%

Ha ennyire vallásos vagy, remélem az új vallásodban van tisztelet egy olyan férfi iránt, aki 2000 évvel ezelőtt olyan tetteket hajtott végre, amik miatt máig tömegek szeretik.

És remélem, a családod iránti szeretet, tisztelet és tolerancia is belefér. Mert ha bárki megsértődik a hiányodon, vagy pont a hiányod miatt tönkremegy a karácsonya, tényleg megéri neked?

2013. dec. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nos a szapuláson kívül konkrét választ nem kaptam.

Ez csak egy monda, lehet hogy nem is létezett Jézus, vagy ha igen a történetben számos dolog csak szimbólum, hogy megértsék az akkori emberek.

A keresztény vallás pedig csak az erőszakról szól (legjobb példái ennek az inkvizíció és Amerikai őslakosság kiirtása), egyáltalán nem a szeretetről. És ahogyan elnézem a városban az őrült embereket karácsony előtt, ma sem jobb a helyzet.

2013. dec. 8. 17:53
 6/10 anonim ***** válasza:

A kérdés pedig egy kereszténység ellenes propaganda, és semmi köze sincs a karácsonyhoz.

Te sem vagy jobb, mint a válaszadók, már amennybbien ők keresztények(ugyanis ez sem derült ki).

2013. dec. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Jó volna, ha felületes ismeretekkel nem alkotnátok véleményt a kereszténységről. A karácsony jézus születéséről szól, aki azért született -Isten fiaként- a földre, hogy megváltást hozzon az embereknek a bűneikből, hogy örök életül legyen. Az pedig, hogy mikor van egész pontosan a születésnapja az lényegtelen teljesen.
2013. dec. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mustafa33 ***** válasza:
Te meg minek mormolod egy vadidegen férfinak a nevét még az árnyékszéken is?
2013. dec. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A karácsony nem a kereszténységről szól, hanem egy szokás, jó buli, családi játék.
2013. dec. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Engem is idegesít, de attól elviselem hogy a családom össze-vissza karácsony így meg úgy. De az már sok hogy köztereken és boltokban is ez a téma és tényleg bunkóbak az emberek ilyenkor. És most jön a válasz, ez igazából már inkább marketing, mert ilyenkor veszik meg a legtöbb vackot és az emberek meg azért ünneplik, mert például ezt látták a szüleiktől, vagy szentfazekak vagy mert szép, én ezt szűrtem le az egészből... ;)
2013. dec. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!