Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A lustaság szavunk kapcsolatba...

A lustaság szavunk kapcsolatban áll az angol "lust"-tal?

Figyelt kérdés
Vagy a hasonlóság csak véletlen egybeesés?
2009. jún. 24. 16:52
 1/10 anonim válasza:
100%
Természetesen nem... Már csak a jelentésük miatt sem. A LUST azt jelenti KÉJ, a lustaság egy picit más... Honnan jutott ez eszedbe ?:D
2009. jún. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

dehogyis!

van egy csomó szó ami hasonlit, de teljesen más tjelent

2009. jún. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A kettőnek semmi köze sincs egymáshoz.
2009. jún. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, amúgy, csak gondoltam megkérdezem. :D Azért ilyen értelmes maga a kérdés is, mert a wc-n jutott eszembe... a nadrágomra van írva az, hogy "Lust" XD
2009. jún. 24. 19:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az olasz Curva-nak (hajlat) köze van a k*rvához?
2009. jún. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
hát az olasz szó éppenséggel a latinból származik és a nő elferdült erkölcsét értették ez alatt...és így vándorolt át a magyar szóhasználatba, és így lett k*rva a k*rva:D már a 16. században használatos volt...legalábbis forrásban ott találkoztam vele először;)kurafi szót is használták, ami úgy hangzik mint a son of a b*tch angolul, vagyis k*rva fia...
2009. jún. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van, mivel németül az "Ich habe keine Lust." azt jelenti, hogy nincs kedvem, és ha valaki lust, akkor nincs kedve semmit se csinálni ;)
2012. szept. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

És az angol "comb"-nak (fésű) a magyar "comb"-hoz? És az angol "ember"-nek (parázs) a magyar "ember"-hez? És az angol "eleven"-nek (tizenegy) az "eleven"-hez? :)



Minden nyelvben vannak ilyen hasonló alakú szavak, ez természetes és semmi összefüggést nem kell benne keresni. Még olyan is akad, hogy két szó alakjában ÉS jelentésében is egybeesik, mégsem rokonok (pl. egyszer olvastam, hogy valahol, talán a Fidzsi-szigeteken beszélt nyelvben az ing szó ugyanúgy inget jelent, mint a magyarban. Mégsincs rokonság köztük:) )

2014. okt. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Es Kendra Lust-al? :D
2015. aug. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
azért van ahol kell és lehet is lásd 6-s pl.
2015. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!