Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit játszottunk az 1800-as...

Mit játszottunk az 1800-as években?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy barátommal úgy döntöttünk, hogy az egyik világvége jóslatból (tyúk tojta "eljő az úr" tojás) forgatunk egy filmet. Az alapszituációból elkezdtem írni egy történetet, de egy résznél megakadtam. Azt szeretném írni, hogy az egyik főszereplő fiú átmegy egy másik fiúhoz "jól érezni magát". De mit csináltak az 1800-as évek elején? Mivel játszottak? Arra nincs lehetőségünk, hogy fűzfasípot faragjunk, s hasonló népies nyalánkságokhoz.

Tehát mi az, amit egy kis stábbal egyszerűen, mégis jól tudnánk használni?


2009. nov. 26. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Kiss Áron: Magyar Gyermekjátékok.

2009. nov. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Snóblizzonak! Péz má vót.
2009. nov. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ketten nem sok mindent. Inkább csapatokban játszottak, sokféle labdajáték és sport létezett.
2009. nov. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én még semmit sem játszottam az 1800-as években, mivel én még nem éltem :) No, senzo burle, szerintem ketten lehet "golyózni" -üveggolyóval játszani pl. Nem?
2009. dec. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!