Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hány évesen és hogy jöttetek...

Hány évesen és hogy jöttetek rá, hogy nem a Mikulás/Angyal hozza az ajándékokat? Hány éves kor az szerintetek, amikor a gyerek megkell tudja az igazságot?

Figyelt kérdés

2009. dec. 12. 20:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

sztem kb. 5évesen.

Ne hazudjunk sokáig a gyereknek, mert csalódottság és megcsaltságérzete lesz.

2009. dec. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Butavagy, a Jézuska hozza.
2009. dec. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
84%
szerintem az 5 év még korai. én meg pont azt mondom, hogy húzzuk, amíg lehet. én nagyon szeretném, ha a gyerekem sokáig hinne a mesékben. lehet, hogy ez nem a megfelelő megoldás, de én azt mondom, hogy a gyerek jöjjön rá magától, és ne a "gonosz" felnőttvilág ébressze fel...
2009. dec. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell neki megmondani,rájön magától is.Így kevésbbé lesz csalódott,és főleg jobban örül a karácsonynak.Amikor már tudja,hogy a szülők veszik,sokszor előfordul,hogy cirkuszt csap,amiért nem kapott meg mindet,amit kívánt.Nem egy ismerős családban fordult ilyen elő.
2009. dec. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Miért, nem ő hozza?
2009. dec. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 papagenou ***** válasza:
88%
igenis van olyan lény, vagy ember, nevezd bárhogy, aki az arra méltot megajándékozza. az más, hogy az emberek nem ismerik fel, s nem ismerik el...
2009. dec. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Nálam akkor bukott meg a mikulás ügy amikor 11-12éves voltam kb és apám munkatársa beöltözött mikulásnak és én meg kinn játszottam és ő meg beparkolt Jeeppel és telefonon arról beszélt, hogy jött a munkatársához(apámhoz) beöltözős mikulásosat játszani..Ez az egyetlen emlék amire emlékszem tisztán régebbről
2009. dec. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%
Kb. 10 éves koromban, de nem érintet rosszul. Amikor jött az iskolába a "Mikulás", akkor oda sem mentem hozzá, mert tudtam, hogy csak egy ember, de nem voltam e miatt szomorú. Már az óvodás képemen is szomorú arccal állok a "Mikulás" mellett
2009. dec. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%
basszus ezt nem értem. milyen igazság? akkor ki hozza az ajándékokat? az istenit, már megint átb*szták a fejemet..
2009. dec. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Most arra a lényre gondolok, amire azt mondják a családokban, hogy az hozza az ajándékot. Szerintem minden ember aki ajándékoz egy-egy Angyal/Mikulás/Jézuska stb., de mindenki csalódott egy kicsit, mikor rájön, hogy nem egészen úgy vannak a dolgok, ahogyan ő elképzelte. Ismertem olyan gyereket, aki 13 évesen is hitt az Angyalban, nagy szárnyakkal, aki berepül, és leteszi az ajándékokat és ez szerintem nagyon szép dolog:)
2009. dec. 13. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!