Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van olyan, hogy tehetősebb...

Van olyan, hogy tehetősebb cigány családok "elzarándokolnak" Indiába? Ilyenkor ott az indiaiak távoli testvérekként fogadják őket, mint amikor egy magyar elmegy Mongóliába vagy valamelyik -isztánba, vagy nem tekintik őket rokonnak?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 28. 21:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Meglepett es nincsenek ilyen tapasztalataim, Mustafa, nem gondoltam volna. (Jelenleg nincs idöm ilyen könyveket olvasni, ha nekem irtad.) Szep dolog a vendegszeretet, de vajon hogya szamol el a munkaidejevel ilyenkor oszet, azeri, gruz...stb? Ugy elöttem egy kep, hogy utana reszegen hazatekereg a csaladjahoz, a reszeg ember meg ugyanugy, mint magyaro-on, milyen a csaladjahoz..., munkajat megtarthatja-e...stb. Jo, nem minden nap esik meg ilyesmi az emberrel, de ahogy nalunk es nyugaton sem megengedett egy ilyen kiruccanas munkaidöben, szoval meglepett. Ha igy müködik a Közep-es Nyugat-Europan, Usa-n kivüli vilag, akkor egyreszt no comment :D, masreszt tenyleg csak szemelyes tapasztalatokkal az Indiaba latogato cigany csaladok tudjak megmondani. Lehet, jo 5letet adtal nekik! :)


Azert gondolom, az iskolabol ismerik a törtenelmet azok a nepek, ahol igy megy. Kerdes, hogy Indiaban is ismerik? Nekem az jut eszembe Indiarol, h szegenyek, sok gyerek, iskolaba se jarnak nagyon, de Talan Neked, Mustafa, van ebben is szemelyes elmenyed, es jobban meg tudod saccolni...

2014. máj. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
2. voltam
2014. máj. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
A magyarok mikor hittek a sámánizmusban, kedves kérdező?
2014. máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó kérdés komoly? :D döbbenet...
2020. jún. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 mustafa33 ***** válasza:
2-es, most évek múlva olvasom a kételkedő válaszod. Amit írtam 1981-ben volt, mégy mélyen a szociban. A SzU-ban még annyira sem vették szigorúan a munka morált mint nálunk. Itt is természetes volt, hogy a favágók ittak, ott sem voltak jobbak (amúgy meg 7 favágó + én és 2 félliteres vodka), és ki mondta, hogy ,munkaidőben történt? Azt csak te képzelted, mert cáfolni akartál. Délután három óra lehetett műszak után, az út széli pihenőben várták a buszt, a mi sofőrünk is ott tartott pihenőt, így tudtam velük szóba elegyedni. Az azeri nyugdíjas volt, a grúzoknál meg vasárnap voltam. És nem hetekig éltem vissza a vendégszeretetükkel, csak elfogadtam rövid időre, órára megtisztelő meghívásukat amit amit ajándékkal viszonoztam. Ami pedig Indiát illeti, nincs tapasztalatom, nem jártam ott és nem is akarok. De ne nézdd az egész világot a Mamon nyugati híveinek szemével, keleten nem a pénz a minden, ott még vannak emberi értékek és tisztelet. Csak meg ne sértsd őket, mert akkor megnézheted magad.
2020. jún. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!