Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mindenütt Erdélyben ennyire...

Mindenütt Erdélyben ennyire Román érzelműek az emberek (egy része )?

Figyelt kérdés

1. Az osztályban egy csomóan román zenét hallgatnak .

2. Ha töri órán Románokról van szó felrikkantanak hogy hej, de nagy emberek voltak meg hasonlók .

3. A másik azt mondja hogy ő már biztos nem játssza el a Magyart mert ő utálja a Magyarokat ( Megkérdem akkor milyen nemzetiségű ,azt mondja Székely , DE AZ NEM IS NEMZETISÉG ,SENKI NEM VALLOTTA ANNAK MAGÁT , de ez neki magas )

4. Ha véletlenül is azt mondom hogy tömbház vagy golyós toll vagy répa egyből jön hogy mekkora tápos vagy az blokk , murok és pix ( EZEK A HÜLYÉK TÉNYLEG A ROMÁNOKTÓL ÁTVETT KORCS SZAVAKRA BÜSZKÉK ????)

5. Egyszer Trianonról volt szó , elkezdtem mondani a véleményemet hogy szerintem hatalmas nagy *** volt egy jól működő gazdaságot felbontani , és az írástudatlanoknak átadni a hatalmat (......) , én voltam a legnagyobb barom az osztályban mert ők nem akarnak a mocskos táposokhoz tartozni ...)



Csak én fogtam ki ilyen osztályt vagy itt általánosan ilyenek az emberek ?


Ezekről mi a véleményetek ?



2014. ápr. 20. 17:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%

Nem élek Erdélyben. De abban nincs igazad, hogy az ott élő magyarok nem székely nemzetiségűek, mert azok. Teljesen más a kultúrájuk, szókincsük, ételeik, mint az anyaországiaknak.

A murok pedig nem román, hanem magyar szó. A sárgarépát nevezik magyar tájszólásban muroknak.

2014. ápr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
14%
Csak integrálódik a kisebbség, ez így van rendjén.
2014. ápr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
A Székely egy népcsoport , nézd meg Székelyföldön a népszámlálást mielőtt okoskodnál ....
2014. ápr. 20. 17:40
 4/26 anonim válasza:
21%
Székelyek=magyarul beszélő románok, magyar nyelv+román kultúra. Ezért beszélnek magyarul, hallgatnak román zenét, de vallják magukat székelynek.
2014. ápr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
MÉG EGY AKKORA FOGYATÁKOS BAL888T A VILÁG MINT TE NEM LÁTOTT TE HÜLYE 4 ES .. A LSUTA POFÁDAT TOLD ODA A WIKIPÉDIÁRA TE SZERENCSÉTLEN ( [link] , ÉS OLVASD EL A VISSZAMARADT FEJEDDEL HOGY ITT 500.000 EMBER VALLOTTA MAGÁT MAGYARNAK MIELŐTT A BÜDÖS POFÁDBÓL FOLYNA KI A BAROMSÁG .. TE VILÁG HÜLYÉJE
2014. ápr. 20. 18:00
 6/26 anonim válasza:
98%

En erdelyi vagyok, (inkabb partium), anyanyelvi szinten beszelem a romant is, de szerintem mindenutt vannak bunkok nem csak itt.A kulonbseg annyi, hogy maskepp nyilvanul ez meg.

1. Attol, hogy roman zene, meg lehet jo, izlesek es pofonok.Ha hallgatsz angol francia, stb zeneket ez sem halalos.(kiveve a "manele" mert abba bele tudnek halni)

2. Voltak nagy embereik, filozofusok, tudosok,koltok, irok, felfedezok, csak tobbseguk elkoltozott a vezetoseg torvenyei s a nep "tudatlansaga" miatt. Megvaltoztattak a nevuket a befoado orszag nyelvere.(pl Constantin Brancusi, szobrasz elkoltozott Franciaorszagba, rendszervaltas utan visszatert latogatoba ezt mondva:"mikor elmentem tudatlanok voltatok es szegenyek, mikor visszatertem latom, hogy butak vagytok es meg annal is szegenyebbek"

3-4. Az elme "arnyaltsaganak" kerdese.

5. Trianaon, teny, nem volt jo otlet, de a nagy resze mar beletorodott a dologba s kialakult a kulon erdelyi ember, aki Mo-n "csak roman" Romaniaban meg "bozgor"=hontalan. Altalaban bekessegben el itt a roman a magyarral, megszoktak egymast.Baj a vezetok altal szitott dolgokbol pattan ki, de hamar elcsitul, csak a sajto szeret csamcsogni rajta sokaig. S a visszacsatolasrol, meg annyit h a valtozas nehez, s nep mar megszokta igy nagyjabol, s talan ez lehet az egyik ok, amiert nem akarnak mashova tartozni.

A kifejezesmod es civilizaltsag az nemzettol fuggetlen. Neveltetes kerdese. a"7 ev otthonrol"

Ne altalanosits bar parasztbol kiindulva.

u.i. #4es Nagyon nem tudsz te semmit(errol beszeltem a 5.pontnal)

2014. ápr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
Nehéz megítélni a helyzetet, mert a Kérdező helyzete se tiszta és nem is árulja el. Talán egy magyarországi magyar, aki Erdélybe csöppen szüleivel és vegyes (román-magyar) összetételű osztályba került... (ugyanis nem mindegy).
2014. ápr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
60%
Érdekes lenne tudni, hogy vajon miért írja a románokat nagy R-rel és a magyarokat nagy M-mel...
2014. ápr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
93%
Kedes kerdezo, megkerdezhetem te most ponosan hova valosi vagy?
2014. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Egyrészt a Románt és a Magyart is nagy betűvel írtam , most ha egy helyen véletlenül kicsivel írtam akasszatok fel mert barom vagyok ....



Másrészt ami a helyzetemet illeti , én Székelyudvarhelyen lakok , a városom lakossága homogén , 92%-ban Magyarnak vallják magukat erre fele az emberek , a városban kb. 36.000 laknak , Székelyföld közepén van , szóval nem túlzás azt mondani hogy ez az Erdélyi Magyarok fellegvára , még a közelbe sincs sehol a románok aránya 10% felett .


Én itt születtem , szóval egyáltalán nem Magyarországról származok , már ha ezt nem vehetjük annak :) . Szüleim , nagyszüleim sőt dédszüleim is mind Székelyföldön születtek .


És hogy a sok tudatlan is megértse , itt van a népszámlálás a wikipédián : [link] . Ott írja feketével , fehérrel hogy Székelyföldön a lakosság 71% Magyar és még ezt az arányt növeli az is hogy akik nem vettek részt a népszámláláson (ismeretlen) , azok is gondolom a Magyarok %-át szépítették volna , és erre nem tudom büszke kell-é lenni , vagy nem de a cigányok is a Magyar nyelvnek hódoltak itt be , nem a románnak , vagyis a Magyar anyanyelvűek aránya megközelíti a 80%-ot . És ha jól tudom mindenki szabadon olyan nemzetiségű , ahhoz a néphez tartozik ahova akar (kivéve ha a nemzetiséget nem egy kulturális csoporttal keveri össze , mint a Székelyt , amit hasonlítanék az Amerikai Magyarokkal , esetleg az Ausztráliai Magyarokkal ) , vagyis itt MAGYAROK élnek és egy bunkó se próbálja ezt ki okoskodni hogy ez nem így van mert már az idegemre megy ez )

2014. ápr. 22. 14:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!