Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha köszönök egy idős bácsinak,...

Ha köszönök egy idős bácsinak, hogy "Csókolom! ", miért köszön vissza ugyan így?

Figyelt kérdés
Falun élek és itt azt szoktam meg, hogy csókolomot kell köszönni az időseknek. Ők meg ugye szervuszt szoktak általában visszaköszönni. Ez eddig működött is... De ma egy 70 év feletti bácsinak köszöntem csókolomot és visszaköszönt, hogy csókolom! Ez egy új szokás vagy nem értem..? 14/L

2014. aug. 4. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Lehet nem volt nála a szemüvege és nem tudta eldönteni, hogy mennyire vagy idős, és ezért illemtudóan így köszönt.

2. Vagy vicces akart lenni. 70 évesen már nem veszed komolyan a dolgokat, az illemet.

2014. aug. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tetszettél neki, és tényleg megcsókolt volna :)
2014. aug. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Ilyenkor nem úgy szoktak visszaköszönni egy 14 éves lánynak a 70 éves idős bácsik, hogy "Csókolom!" hanem úgy, hogy "Csókolnám!".
2014. aug. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem új szokás, valakik így köszönnek vissza. Anyám egyik férfi ismerőse is így köszön nekem.
2014. aug. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A csókolomozás a "kezét csókolom" köszöntésből ered, ezért semmi furcsa (és semmi új) nincs abban, ha egy idős férfi így köszön egy fiatalabb nőnek/lánynak. Sőt, még középkorúból is ismerek olyat, aki állandóan csókolommal köszön :)
2014. aug. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős helyzet, csak fiú vagyok és nem csókolozom a bácsikat. Ha jó napot-tal köszönök az jön vissza, ha mást, mással. Vannak ilyen emberek, így jó. Legközelebb "hi"-t próbáld meg, egyből jó napot fog visszajönni :D
2014. aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Inkább akkor köszönök Áldás, békesség!-et. :D
2014. aug. 6. 12:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb köszönj Jó napot-ot, vagy a napszaknak megfelelően.

Anno ennyi idősen, az idősebb nőknek köszöntem csókolom-ot és az idősebb férfiaknak Jó napot-ot vagy a napszaknak megfelelőt. Így sosem ért meglepetés.

2014. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ez eddig működött is..."


Ahogy nősz, és kislányból nagylány leszel, egyre ritkábban fog működni.:)

Nem új szokás, elég sok tizenéves lány ismeri a jelenséget.

2014. aug. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
"Áldás, békesség"-et annak köszönj, akiről biztosan tudod, hogy tisztában van a valláshoz kötődő jelentésével is.
2014. aug. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!