Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A jobb agyféltekés tanfolyamma...

A jobb agyféltekés tanfolyammal az önálló gondolataidat is ugyan olyan jól le tudod rajzolni?

Figyelt kérdés
Láttam pár videót a tanfolyamról és rajzokat, fotókat esetleg élő növényt rajzolnak le jobb agyféltekés módszerrel. De vajon ha én kitalálok egy széket a fejemben vagy egy arcot- amit nem másolok a környezetemből max. a fejemből - akkor azt is jobb agyféltekés módszerrel rajzolom?

2014. jún. 30. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Jól értem arra célzol,hogy igazából a fejedben lévő képet rajzolod le és az gyakorlatilag olyan,mintha valós képet másolnál le?

Érdekes..,de szerintem az emberek nem egyformák. Pl van olyan,hogy nem is tudom igazából milyen lesz,csak hogy miknek feleljen meg. Tehát kb itt legyen az orr és kb így nézzen ki stb..

De elképzelhetőnek tartom,hogy valaki tényleg képes látni az agyában a képet és azt kimásolni.

2014. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elég zavarosan fogalmaztam ezért elnézést kérek. Úgy értettem, hogy használható ez a módszer ha képet vagy látott dolgot rajzolunk.

De akkor is tudunk így rajzolni, ha például egy fejben elképzelt arcot szeretnénk felvinni a lapra?

2014. jún. 30. 20:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem... A jobb agyféltekés tanfolyammal csak azt tudod lerajzolni amit vizuálisan látsz, egy képről, tükörképet, stb. Esetleg még ad perspektívát, de nem tudod vele a fejedben elképzelt dolgokat lerajzolni. Ahhoz rendes művészi tanfolyam kell.
2014. jún. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
na ilyen válaszra gondoltam :D köszi
2014. júl. 1. 12:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem mondják, ez az egész "jobb agyféltekés" csoda csak parasztvakítás, kamu - el akarják hitetni az emberekkel, hogy az is lehet ám művész, aki tehetségtelen.

Ahhoz, hogy képes legyél jól megvalósítani az ötleteid, vagy hogy egyáltalán rendelkezz jó ötletekkel, nem tanfolyam szükséges, hanem művészeti érzék. Az meg vagy születik veled, vagy nem.

2014. júl. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!