Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hány évesen érezted azt, hogy...

Hány évesen érezted azt, hogy sikerült a saját kezedbe venni az életed? Nehéz volt? Kerültél konfliktusba a szüleiddel?

Figyelt kérdés
Van, aki beszélne velem erről? Én most érzem úgy, hogy szeretnék elszakadni, de az a helyzet, hogy az utóbbi években a pályaválasztásom kapcsán kicsit túl sokszor hezitáltam és variáltam, és eljátszottam a szüleim hitelét. Most már tudom, mit akarok, de azt hiszem, még mindig nem tartanak elég érettnek és stabilnak. Nem tudom, mit tegyek.
2014. szept. 13. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem egyik napról a másikra megy, hanem több év során.

Először már nem küldenek el lefeküdni aludni, aztán már elmehetek éjszakára. Persze először hivogatnak közben, és időben haza kell jönni, aztán ahogy idősebb lesz az ember, már az se. Önállósulásnak tartom továbbá, amikor már magának főz / mos / takarít / ügyeket intéz magának valaki. Sokan egyébként úgy gondolják kamaszként, hogy mikor 18-ak lesznek, majd teljesen felnőtté válnak. A lótúrót... Én most kezdtem az egyetemet, és ebben a stádiumban vagyok, amit az előbb ecseteltem. Tehát akkor megyek és oda ahova szeretnék, mindent magamnak csinálok, csak hát nincs jövedelmem, és a szülői házban élek. Ha majd ez a két "apróság" megoldódik, akkor már felnőttnek tekinthetem magam.

2014. szept. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudod, én egy kicsit későbbi életkorra gondoltam, mondjuk a húszas évek közepére... én 22 éves vagyok, és amikor egyetemet kellett választanom, még nem volt elég kiforrott bennem a döntés, továbbá nem álltam készen rá, hogy távol kerüljek a szüleimtől. Váltottam, de most ismét váltani akarok, és ezúttal most már szeretnék valóban önállósodni.
2014. szept. 13. 22:47
 3/3 anonim ***** válasza:
18. szülinapom után egy hónappal 400 km-re költöztem a szüleimtől, és amikor - akkor még nem volt ilyen rossz világ ezen a téren - lett pár napon belül munkám is, akkor éreztem azt, hogy sikerült a saját kezembe venni az életemet. Azért költöztem el, mert nem akartam apámmal több konfliktusba keveredni, de ezzel speciel ő is egyetértett akkor.
2014. szept. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!