Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyukák, akik nem mertek...

Anyukák, akik nem mertek konfliktusba kerülni anyósotokkal a saját gyermeketek védelmében, az élet más területén hogyan boldogultok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokaknak a lelki világába taposok ezzel, de annyira elkeserítő látni, hogy alap dolgokba nem mernek kiállni az anyóssal szemben. Miért?!?!?!?

Nekem is van férjem, gyerekem, és egy falusi, "én már több gyereket fölneveltem" anyósom (+ após is legalább annyit tud kavarni). De egyszerűen nem tudnám hagyni, hogy baromkodjanak a gyerekemmel és terrorizálgassanak minket. Álljatok már végre a sarkatokra!



2014. aug. 23. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Miért hiszed, hogy az anyósok baromkodnak az unokáikkal? Inkább az anyák, akik mindent jobban tudnak és hisztis gyereket nevelnek.

Nekem soha nem volt komoly vitám az anyósommal. Pedig 8 évig együtt éltünk, és volt 2 gyerekünk.

2014. aug. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Hm. Elmesélnéd a konkrét sztorit, mivel borított ki most ennyire anyósod?
2014. aug. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező!

Százezer is ilyen kérdés van a GYK-n de te meg feltetted százezer-egyedik kérdésnek ezt.

---

A kérdésre válaszolva:

A menyasszony szól a férjnek, hogy gondot vannak az anyóssal. Erre a férj azt mondja, hogy á te rosszul látod. A menyasszony elkezd ellenséges lenni az anyóssal. Az anyós szól a gyerekének, hogy gondot vannak a menyasszonnyal. Erre azt mondja, hogy áá te rosszul látod a dolgokat. És így mérgesedik el a helyzet a két nő között.

---

ÉS mit nevezel terrorizálásnak?

2014. aug. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Engem nem borított ki anyósom.

Inkább az elmúlt napok kérdései, hogy anyós töltött káposztával eteti a gyereket, közös nászút stb és jaj mit mondjak neki...


#3 azért tettem fel százezredszerre a kérdést, hogy te ma boldog legyél ettől, hogy ide írhattad a véleményed :)

2014. aug. 23. 10:24
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

de jó, hogy lepontozzátok azt, aki képes normális emberként viselkedni...


én is 18 éve vele élek, semmi problémánk.

2014. aug. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a legtöbb ilyen probléma azoknál van, akik együtt élnek az anyósékkal. Ezek a nők kiszolgáltatott helyzetben vannak és kénytelenek tűrni. Akik nem élnek anyóséknál azok egy része szintén kiszolgáltatott helyzetben van, mert a férje tartja el, aki anyós mellé áll a vitákban, így ezek szintén kénytelenek tűrni. És van a maradék, akik szimplán balfékek. (Egyébként az előző két kategória is az.)
2014. aug. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én senkit nem pontozok le, köszi hogy megosztjátok a tapasztalatokat.


Mi nem anyóssal élünk, de anyukámnál lakik az öcsém és a felesége a kislányukkal. Náluk sincs konfliktus és örök harag. HA valakinek valami nem tetszik, kinyitja a száját és annyi.

2014. aug. 23. 10:29
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk vannak problémák igen, pl. azzal kezdődött, hogy már az esküvőnket sem akarták az anyósomék, mert ő még túl fiatal ahhoz. Jött a gyerek, az sem tetszett neki mert még túl fiatal hozzá (el is mondta, hogy őt ne szólítsa a gyerek nagymamának) jött a házépítés, jajj, az se legyen... jött a második gyerek, ő se jöjjön (mert úgysem tudjátok eltartani) stb... mindig próbáltam elbeszélgetni vele, kipuhatolni, hogy miért is van ez így... anyukám állandóan leállít, hogy fogjam már vissza magam, mert én szítom a tüzet, és ne provokáljam az anyósomat. Ha mond nekem valamit, nyeljek egyet, és ne válaszoljak.- ezt tanácsolják. Hát én ezt meg nem bírom ki. Pedig egész életemben visszahúzódó, szolid lány-nő voltam, vagyok.
2014. aug. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez nem az a kérdés, hogy miért mérgesedik el a viszony stb. Nem is tudom, hogy jön ez ide.


Ennek a kérdésnek van létjogosultsága, mert tényleg elég érdekes, hogy aki a saját gyereke érdekeit nem képes megvédeni egy gyakorlatilag családtaggal szemben, az az élet más területein hogy boldogul? Ha a gyereked miatt nem vagy képes a sarkadra állni, akkor mi miatt igen? Vagy semmi miatt? Mindenütt csak sodródik az árral, meg hagyja, hogy hülyének nézzék? Mondjuk ilyen is van. Szerintem, aki a gyerek miatt sem jut addig, hogy a sarkára áll, az soha semmi miatt.

2014. aug. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
8-as vagyok, és nagyon köszönöm a lepontozást :)
2014. aug. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!