Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért tűntek el ennyire a...

Miért tűntek el ennyire a Magyar hagyományok?

Figyelt kérdés
2014. szept. 18. 19:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Ahová a magyar helyesírás!
2014. szept. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Ja, bocs, hová tűntek... járt a fejemben.
2014. szept. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Melyik magyar hagyományok?
2014. szept. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
A liberalizmus és a baloldal módszeresen pusztít és lejárat mindent, ami érték, így a hagyományokat is.
2014. szept. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Például az, hogy a mellékneveket hagyományosan kis kezdőbetűvel írjuk? Nem tudom, én is ezen gondolkodok éppen.
2014. szept. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%
mert nacionalizmust sugall, amit a mai gyarmatosított országokban szeretnének minél jobb letörni. ez is egyfajta gyengítés, háborút nem csak fegyverrel lehet....
2014. szept. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tűntek el.
2014. szept. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Milyen hagyományokra gondolsz? Szerintem nem tűntek el, van egy csomó hagyományörző szokás, rendezvény, szakkör...stb. Az meg, hogy néhány dolog kikopik, az természetes, hiszen változnak az idők. Ha mindig minden ugyanolyna lenne, még az őskorban élnénk.


(Halkan teszem hozzá: néhány dolognál nem is baj, ha eltűnik. nem csak hasznos, építő hagyományok, eszmék léteznek, hanem néhány primitív, romboló is. Nem minden jó, ami régi.)

2014. szept. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
Mert a holokauszttal foglalkozni mindennél fontosabb.
2014. szept. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Sokadik Gabi válasza:
30%

Nem tűnik el semmi. Sajnos az emberi elvakultság, a rossz értelmű avagy rossz irányú nacionalizmus, a sovinizmus meg főleg nem.

# 8/9 teljesen igazad van!

"Ezen gondolkodok"? Hát az ikes ragozás? Én meg azon gondolkodom, az miért tűnik el és a sok hagyományőrző miért hagyja, hogy lépten-nyomon elfeledjék? Hát a dz és dzs? Miért van, hogy rám csodálkoznak, ha ezt használom? Tényleg azt akarjátok, hogy klopfoló helyett nyereg alatt puhítsam a rántott húst? Miért nem arra figyeltek, hogy jó legyen ebben az országban lakni? Hagyományokkal és új korszerű dolgokkal együtt? A tapasztalatom szerint legfőbb harcosok El Gringo gatyában, Nike cipőben, Levis farmerben, Cactud pólóban, kezükbe iPhone telefonnal, VW-k ben feszítve és pizzát vagy hamburgert majszolva harcolnak a nagy magyar tudatért.

Fel kéne végre ébredni, hogy a közlekedés feltalálásával és az helyváltoztatás, mozgás lehetővé tételével a népek keverednek. Nincs jó vagy jobb. Csak rajtunk múlik, hogy mindenből a legjobbat kihozzuk. Aki pedig olyan 100-200 évvel ezelőtti hagyományokért ácsingózik, melynek nincs nemzet fölemelő értéke, az egy szerencsétlen retrográd.

(Jelzem, azt szoktam hallani, hogy a kommunizmus alatt - már ezt sem értem, hiszen itt az soha nem volt - nem engedték megünnepelni a magyar ünnepeket. Jelentem ez úgy hazugság, ahogy van. Iskolai nagy ünnepélyek voltak március 15-én, már csak azért is, hogy a lehetséges ellenzéki fiatalokat legalább addig az oskolában tartsák.)

2014. szept. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!