Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miert valtozott meg a muszlim...

Miert valtozott meg a muszlim ferjem az 1 ev egyuttlet utan?

Figyelt kérdés

1 eve a felesege vagyok, minden nap orom volt vele, csak a jot akartuk egymasnak. En nem valtoztam semmiben, de o negativ iranyba valtozott kicsit. Szeret erzem, de sirok is neha, amit 1 eve sosem tettem. Nem akarom elvesziteni ot.

Viccbol mindig azt mondja masik feleseget is akar, es ez nekem olyan rosszul esik, ezert is szomorkodni szoktam. Imadjuk egymast, es mondja azt is, kellek neki es szuksege van ram. Nemtudom mire gondoljak, mitol valtozott.


2014. okt. 8. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Másik feleséget akar. Érthető. Neki természetes, hogy több felesége lesz. Mégis, mit gondoltál, amikor hozzámentél?
2014. okt. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert a szerelem vak és te olyannak láttad, amilyennek szeretted volna, hogy legyen!

Hazudik, aki azt állítja, felnőtt korábam képes megváltoztatni kulturális életét.

Ő azért muszlim,mert az iszlám tanításait követi.

Amíg csak viccből mondja, talán nagy baj nincs.

2014. okt. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Mit valtozott? Mit ertunk negativ irany alatt? Semmi konkretumot nem irtal, hogy miket csinal amit eddig nem.
2014. okt. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Másik feleséget is akar, és téged is szeret. Náluk ez természetes.

Megjegyzem, Jézus korában még a keresztényeknél is természetes volt. Pont Jézus mondta, hogy a püspöknek csak egy felesége legyen, hogy ne vonja el a figyelmét a sok asszony a nyájától.


Az elsőn nem tudsz változtatni, de a másodikon igen. Csak rajtad múlik, hogy ezután is szeretni fog, vagy elhidegül.

2014. okt. 9. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
92%
Nem változott meg, igazából mindig is ilyen volt. A te egyéni problémád, hogy nem tájékozódtál időben.
2014. okt. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

szerintem magánéleti kérdéseket nem itt kellene feltenni.


az nem derült ki hogy te muszlima vagy-e vagy sem.

a férjednek jogában áll egy másik feleséget maga mellé venni, ha ez a módjában áll (el tudná tartani, tud neki is külön lakást biztosítani).

amennyiben nem áll módjában, akkor nem vehet el új nőt.


az sem derült ki hogy a férjed mennyire vallásos és hogy téged hogyan ismert meg (jártatok-e, volt-e köztetek bármilyen érintkezés mielőtt téged elvett, van-e köztetek iszlám esküvő vagy csak polgári, teljesültek-e az iszlám házassági szerődés feltételei vagy sem).


szerintem nem egy csapat vadidegen embert kellene kérdezned akik sem téged, sem a férjedet, sem a helyzetet nem ismerik.


van még két kérdésem:


1) a férjed mennyire tartja be az iszlám vallást?


2) te muszlima, keresztény vagy zsidó vagy?

amennyiben valamelyik igen, mennyire? ha pl. keresztény vagy, akkor csak meg vagy keresztelve de nem tartod magad kereszténynek?

azért kérdezem ezt, mert egy muszlim férfi csak muszlimát, vagy olyan keresztény és zsidó nőt vehet el aki tartja a saját hitét és szűzies is (pl. ha jártatok és volt szex a házasság előtt nem sokkal, akkor az kizáró ok hogy házasságot kössetek).


ha privit írsz az jobb lenne, mert nem hiszem hogy itt kellene a személyes dolgokról beszélgetni.

2014. okt. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
* nem vehet új nőt = mármint maga mellé nem vehet a férjed új feleséget.
2014. okt. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
* házassági szerződés.
2014. okt. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy változott meg. Mindig is ilyen volt. Viszont te változol, kezd kinyílni a csipád. Mert a buta mindig a saját kárán tanul, van aki még a saját kárán sem...
2014. okt. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mindemkinek koszonom a valaszat, csak a 9. valaszolonak irom, kar volt hogy elolvasta a kerdesemet.
2014. okt. 10. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!