Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ti örülnétek neki, ha Magyaror...

Ti örülnétek neki, ha Magyarországon újra divatba jönne a magyaros viselet?

Figyelt kérdés

Persze csak ünnepi alkalmakkor, esküvő, nemzeti ünnepek, összejövetelek, üzleti megbeszélések vagy a Parlamentben is a nyugati öltöny-nyakkendő helyett ilyesmi lenne az általános öltözet:


[link]


Egyébként nem sokban különbözik ez a sima öltönytől, persze más a szabása és zsinóros, és sokkal szebb is, és egyedibb lenne... Mi a véleményetek, jó lenne, ha újra divatba jönne?



2014. okt. 19. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszene! Lenne valami egyedi dolog.. :)
2014. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most is ilyen az ünneplő ruhám. Teszek rá, hogy divat-e, vagy sem :P
2014. okt. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Ha divatba jönne, semmi egyedi nem lenne benne. Amúgy ezt az öltönyt, vagy magyaros ruhát viselni tudni kell, szóval nem biztos, hogy mindenkin jól állna. Ja, és a lányok pruszlikos, kötényes hosszú ruhában, pártával a fejükön? Na, ez izgalmas lenne.
2014. okt. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyok szélsőséges nacionalista, de szerintem fontos, hogy minden népnek megvan a maga saját kultúrája. Azon kívül szeretem a szép dolgokat.

Így jónak tartom a VALÓDI népviseletet, vagy akár a díszmagyart ünnepi viseletként. Ha lenne rá pénzem, én is csináltatnék díszmagyart. Ráadásul ahhoz kardot is lehet kötni, ami igen férfias dolog.

Ezen kívül, mint férfi, nem tulajdonítok akkora jelentőséget az öltözködésnek, mint a hölgyek.


De amit a képeken látni, nem hagyományos viselet; csak annak egyes elemeit felhasználó modernizált valami; erőltettet giccs. Szerintem ronda.


Ami a lányok viseletét illeti; ott egy fehér alapon népies mintákkal hímzett blúz a lányok többségének jobban áll, mint egy modern póló. De a kötény+szoknya is, mint a farmer. Legalább is szerintem.

2014. okt. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, ez tényleg elgondolkodtató, hogy giccs-e, amit belinkeltem.


Mert a hagyományos, eredeti díszmagyar az tényleg más. De én úgy gondolom, hogy azért a korral is haladni kell, így nem baj, ha modernizálunk dolgokat, úgy, hogy megtartjuk az eredeti fontosabb elemeit.


Ugyanez igaz a női viseletre is. Nem pántlikára és ilyen dolgokra gondoltam, hanem modernizált, de ugyanakkor a régi viselet egyes elemeit megtartó, mégis sajátságos ünnepi öltözékre.

2014. okt. 19. 15:05
 6/7 A kérdező kommentje:

Tehát nem azt írom, hogy öltözzünk úgy, mint Andrássy Gyula gróf:


[link]


Hanem egy modernizált, szolid, de magyaros viselet legyen alkalmakkor. Pl. a következő videóban menjetek a 12. percre:


https://www.youtube.com/watch?v=rHQ0F4WXWeA


Itt a beszélő egy teljesen szolid, korhoz illő, de mégis magyaros viseletet hord.

2014. okt. 19. 15:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk tetszik,és pont ma vettünk egy hasonlót a férjemnek a régi ezeréves öltönye helyett.
2016. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!